Reklama

Weekend przyniósł nam iście zimową aurę. Zobacz, jak pod białym puchem wyglądała polska przyroda

W weekend zachwyciła nas zimowa aura. Chociaż przyniosła ze sobą mnóstwo utrudnień drogowych, to warto zobaczyć, jak śnieg przyozdobił piękną polską przyrodę.

Mimo że mamy jeszcze jesień to zarówno temperatura jak i krajobraz w weekend były iście zimowe. Choć nie będzie trwał długo, to pierwszy śnieg jest idealnym momentem do podziwiania przyrody. Zobacz, jak wyglądała Polska pod śniegiem od morza po góry.

Bieszczady zachwycają przez cały rok

Choć patrząc na jesienną feerię barw Bieszczadów, chciałoby się powiedzieć, że właśnie wtedy najbardziej zachwycają, to później przychodzi zima i okazuje się, że jest tu równie pięknie. Z pewnością ta część Beskidów Wschodnich jest magiczna o każdej porze roku. Zobacz zimową panoramę z Kielczawy. To niewielka wieś w województwie podkarpackim w gminie Baligród, około 14 km w linii prostej na zachód od Jeziora (Zalewu) Solińskiego.

Reklama

Przy okazji warto również zobaczyć, jak zamarznięta woda potrafi przyozdobić skały i rośliny.

A na śniegu... stary niedźwiedź z pewnością jeszcze nie śpi.

Biały puch w Sudetach

Jeśli ktoś w weekend wybrał się w Sudety, również mógł odpocząć, ciesząc się pięknymi widokami. Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych na terenie województwa dolnośląskiego. W szczytowych partiach gór oraz na przełęczach dominuje bór świerkowy, choć gdzieniegdzie występują również naturalne buczyny i cisy. To najstarsza część Sudetów, zbudowana głównie z prekambryjskich gnejsów (to te skały, które powstawały, gdy Ziemia stygła w swojej "młodości").

Z kolei w województwie opolskim biały kolor pięknie współgrał w promieniami słonecznymi na Biskupiej Kopie. Góra ta położona jest  na granicy polsko-czeskiej w Sudetach Wschodnich, w paśmie Gór Opawskich. Wznosi się na wysokość 890 m n.p.m. i należy do Korony Gór Polski - 28 szczytów poszczególnych pasm górskich.

W Tatrach sypie i sypie

Jak informował Tatrzański Park Narodowy w sobotę: Sypie i sypie! Świeży śnieg zalega już na wszystkich szlakach, w Zakopanem również jest biało.

Biało na północy

W weekend biało było nie tylko na południu Polski, ale również w północnej części kraju. Opady rozpoczęły się na wschodniej części wybrzeża, po czym objęły cały pas aż do Szczecina. Sypało również w innych regionach Polski, od województwa lubuskiego po lubelskie.

Przeczytaj także:

Co czeka polskie brzozy i inne drzewa?

Imponujący bilans "Czystych, Zielonych Miast" i wielki finał akcji

Erupcja wulkanu Tonga wyrzuciła pył poza stratosferę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy