Królowa jest tylko jedna. Niedźwiedzica zrobiła sobie 400 selfie

Leśnicy z Boulder w Kolorado w Stanach Zjednoczonych rozmieścili w lasach fotopułapki, które miały nagrywać dzikie zwierzęta. Okazało się jednak, że znakomita większość zdjęć przedstawiała wyłącznie jedną postać. Była to niedźwiedzica, która wyjątkowo upodobała sobie obiektyw, robiąc w sumie aż kilkaset autoportretów.

Przyrodnicy z Boulder Open Space and Mountain Parks zarządzają powierzchnią ponad 18 tys. hektarów lasów i innych dziewiczych terenów. Aby sprawdzić jak zachowują się na nich zamieszkujące lasy zwierzęta, ustawiono dziewięć fotopułapek śledzących dzikie życie w Kolorado.

Fotopułapki nagrywają to, czego nie widzi człowiek

"Wykrywające ruch kamery dają nam unikalną możliwość nauczenia się więcej na temat tego, jak lokalne gatunki wykorzystują teren wokół nas, jednocześnie minimalizując naszą obecność we wrażliwych siedliskach" - mówi Will Keeley z Open Space and Mountain Parks.

"Fotopułapki odgrywają dużą rolę, ponieważ pomagają naszym pracownikom identyfikować ważne obszary dzikiej przyrody. Informacje, które z nich zbieramy są wykorzystywane, aby rekomendować środki ochrony przyrody pozwalające zachować szczególnie wrażliwe tereny naturalne" - dodaje przyrodnik.

Reklama

Kamery w lasach Boulder włączają się gdy stanie przed nimi jakieś zwierzę. Obiektyw robi wówczas zdjęcie i nagrywa krótki, maksymalnie 30-sekundowy, filmik. Aparaty działają również w nocy, wykorzystując podczerwień.

Niedźwiedzica stała się królową selfie

Amerykańscy leśnicy przypomnieli niedawno sytuację z listopada ubiegłego roku. Spośród 580 zdjęć, które zarejestrowały w tamtym okresie fotopułapki aż 400 ujęć przedstawiało tylko jedną bohaterkę. Była to niedźwiedzica, która najwyraźniej bardzo upodobała sobie automatyczną kamerę.

Jak łatwo się domyślić, samica niedźwiedzia błyskawicznie stała się gwiazdą internetu. W mediach społecznościowych nie brakuje komentarzy wychwalających jej wyjątkową urodę oraz inteligencję, dzięki której przyrodnicy zyskali tak obfity materiał z obserwacji.

Niedźwiedzicę okrzyknięto "królową selfie", wskazując na podobieństwo zdjęć do autoportretów zamieszczanych w mediach społecznościowych przez popularne influencerki. Leśnicy z Boulder przygotowali nawet na Instagramie specjalną galerię zdjęć niedźwiedziej gwiazdy. Ujęcia z fotopułapki szybko zdobyły tysiące polubień i komentarzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niedźwiedzie | selfie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy