Ekologiczny mural ma działać, jak 650 drzew

Mające 690 metrów kwadratowych powierzchni dzieło pomoże oczyszczać powietrze na prawobrzeżnej Warszawie.

Dzieło namalowano na budynku przy ul. Targowej 26/30, na warszawskiej Pradze, nieopodal siedziby Totalizatora Sportowego. Malowidło ma 11,5 metra szerokości i ponad 60 metrów wysokości. Łącznie zajmuje powierzchnię 690 metrów kwadratowych. Powstało na 65-lecie Totalizatora.

- Oprócz walorów estetycznych mural jest przede wszystkim ekologiczny. W całości pokryty jest farbą oczyszczającą powietrze. Wkomponowany w warszawską Pragę, gdzie firma od lat ma swoją siedzibę jest wyrazem naszej więzi z lokalną społecznością - tłumaczy Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. 

Reklama

Ekologiczny mural ma działać, jak 650 drzew. Dzięki zastosowaniu specjalnej farby ma zapobiegać rozwojowi grzybów i pleśni. 

"Jakby unosił się nad Pragą"

- Atrakcyjne wydaje mi się to, że Totalizator Sportowy chciał przedstawić Pragę i jej atmosferę - powiedział Tytus Brzozowski, warszawski architekt i akwarelista, projektant muralu - Wydaje mi się, że mural stał się istotnym elementem pejzażu Warszawy. Widać go z wielu perspektyw, jak również z bardzo daleka. Sprawia wrażenie jakby unosił się nad Pragą - dodał artysta. 

Więcej na www.polsatnews.pl

Polsat News
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama