53-latek aresztowany przez policję. Znęcał się nad kilkumiesięcznym kotem

Policja z Polkowic (woj. dolnośląskie) aresztowała 53-letniego mężczyznę, który miał znęcać się nad kilkumiesięcznym kotem. Obrażenia zwierzęcia były tak poważne, że nie udało się go uratować.

Policjanci z Polkowic zatrzymali i aresztowali 53-latka, który miał w okrutny sposób znęcać się nad kilkumiesięcznym kotem. Zwierzę nie przeżyło (zdj. ilustracyjne)
Policjanci z Polkowic zatrzymali i aresztowali 53-latka, który miał w okrutny sposób znęcać się nad kilkumiesięcznym kotem. Zwierzę nie przeżyło (zdj. ilustracyjne)123RF/PICSEL

Polkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności znęcania się nad kilkumiesięcznym kotem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad zwierzęciem znęcał się zatrzymany przez funkcjonariuszy 53-letni mieszkaniec gminy Przemków.

Przemków, Dolnośląskie. Mężczyzna znęcał się nad małym kotem

Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. "Niestety kiedy policjanci dotarli na miejsce interwencji, zwierzę leżało już z licznymi obrażeniami na ziemi, nie dając oznak życia" - informuje mł. asp. Tomasz Nowak z policji w Polkowicach.

Policjanci zostali powiadomieni o znęcaniu się nad zwierzęciem przez świadków. Zaniepokojeni mieszkańcy zauważyli jak mężczyzna bił, kopał i rzucał o ziemię kilkumiesięcznym kotem. Policjanci natychmiast zatrzymali 53-latka, po czym zabezpieczyli materiał dowodowy.

"Niestety w momencie podjęcia interwencji dla zwierzęcia nie było już ratunku" - relacjonuje aspirant Tomasz Nowak.

53-latkowi grozi 5 lat więzienia

Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Głogowie, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego i wniosku prokuratury, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Teraz 53-latek będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowe spoty kampanii "Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu"SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas