Ekologia od A do Z w domu. Nowe spoty edukacyjne Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Na edukację ekologiczną nigdy nie jest za późno. Od 21 sierpnia, widzowie kanałów Grupy Polsat mogą oglądać nowe spoty, w których Stowarzyszenie Program Czysta Polska przedstawia proste zasady, dzięki którym każdy z nas może zadbać o środowisko.

Nowe spoty Stowarzyszenia mają na celu edukowanie i propagowanie postaw proekologicznych
Nowe spoty Stowarzyszenia mają na celu edukowanie i propagowanie postaw proekologicznychSCP

Każdy z nas powinien zadać sobie to pytanie: "Co Ja mogę zrobić dla środowiska"? To czy za kilkanaście lat będziemy oddychać czystym powietrzem, a woda nie będzie dobrem luksusowym, dostępnym tylko dla wybranych, zależy również od naszych działań. Dlatego warto zacząć już dziś!

Kolarka górska, Maja Włoszczowska zachęca do przerzucenia się na rower
Kolarka górska, Maja Włoszczowska zachęca do przerzucenia się na rowerSCP

Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu!

Podczas Earth Festival Uniejów 2022 zadebiutowały nowe spoty edukacyjne Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Ich hasłem przewodnim jest: Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu! Dom to nasze miejsce na Ziemi, mieszkanie, własny ogródek oraz okolica. Musimy o nie dbać, jeśli chcemy cieszyć się piękną naturą i czystym powietrzem.

Zmiany klimatu, które widzimy za oknem, to m.in. efekt naszych działań, teraz czas by zacząć traktować planetę jak nasz dom, być bardziej świadomym, że każde nasze działanie może jej pomóc.
Dominika Tarczyńska, Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Nowe spoty Stowarzyszenia edukują, propagują postawy proekologiczne oraz inspirują społeczeństwo do zmian otoczenia na czyste i zielone. Dowiemy się z nich między innymi: jakie rośliny warto sadzić w przydomowych ogrodach, by przyciągać pszczoły, dlaczego warto zamienić samochód na rower, jakie mamy alternatywy dla plastikowych sztućców i naczyń na biwaku i dlaczego podczas spaceru warto sprzątać po sobie i innych.

W proekologicznych w spotach zobaczymy znanych i lubianych artystów oraz dziennikarzy. Do ekopraktyk zachęca aktor Antonii Pawlicki (osobiście zaangażowany w działania na rzecz ekologii) oraz: Andrzej Piaseczny, Marcelina Zawadzka, Maja Włoszczowska, Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Dominika Tarczyńska czy Przemysław Białkowski.

Do ekologicznych praktyk zachęca m.in. komik, Robert Górski
Do ekologicznych praktyk zachęca m.in. komik, Robert GórskiSCP

Reżyserem spotów jest Armin Kurasz. Produkcją zajęła się Marzena Gorgoń z Telewizji Polsat.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas