Problemy ze snem? Tu zaśniesz i policzysz prawdziwe owce

Symboliczne liczenie owiec to jedna z metod rekomendowanych z dziada pradziada. Ale na liczenie prawdziwych zwierząt nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego w tym miejscu poleca się ukoić nerwy poprzez liczenie żywych owiec.

Liczenie owiec pomaga w zaśnięciu
Liczenie owiec pomaga w zaśnięciuGetty Images
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Czy kiedykolwiek próbowałeś liczyć owce, aby zasnąć? Niezależnie od tego, czy to zadziałało, czy nie, badanie opublikowane w Behaviour Research and Therapy sugeruje, że podobne metody odwracania uwagi, w tym przypadku liczenie skaczących zwierząt, rzeczywiście pomaga w zasypianiu. 

Spokojny umysł na łonie natury

Niedługo w Sussex w Anglii każdy będzie miał możliwość zrelaksowania się i policzenia żywych owiec. W Shleep Sanctuary kładzie się nacisk na dobry i zdrowy sen. Założycielka miejsca twierdzi, że nie należy lekceważyć potrzeb związanych ze snem, a obecnie ludzie potrzebują tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Obserwacje te są poparte badaniami, jakie przeprowadziła firma produkująca materace Emma Sleep.

„Liczenie owiec to coś więcej niż śmieszne metody zalecane przez starsze pokolenia – to wypróbowana i przetestowana technika wizualizacji, na której polegają Brytyjczycy, aby zasnąć. Tęsknią także za pogodnym i spokojnym otoczeniem, w którym będą mogli odpłynąć i zrelaksować się, a to jest niezwykle ważne dla jakości snu” – powiedział dr Dennis Schmoltzi, dyrektor generalny Emma Sleep. Shleep Sanctuary pomieści jednocześnie dwóch gości. Przeszklony namiot w stylu "glampingowym" oferuje wygodne łóżko i możliwość spoglądania na pole z hasającymi owcami. Po kolacji gościom rekomenduje się policzenie wszystkich zwierząt.

Przebywanie na łonie na natury jest kluczowe dla zdrowia psychicznego ludzi. Odgłosy natury i świeże powietrze to także czynniki, które pomagają zasnąć i zapewniają lepszą jakość snu. Przed snem niektórzy ludzie mają skłonność do analizowania i rozpamiętywania wydarzeń, które miały miejsce w dzień. A to powoduje trudności z zaśnięciem.

Jak pomagać jeżom w zimie?Program Czysta Polska
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas