Reklama

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w szczycie klimatycznym COP27

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę przybył do Egiptu, gdzie weźmie udział w szczycie klimatytcznym COP27. Polski przywódca będzie mówił m.in. o wpływie rosyjskiej agresji na Ukrainę na klimat.

W niedzielę w egipskim Sharm el Sheikh rozpoczęła się konferencja COP27. Dyskusja ma koncentrować się na potrzebach i zobowiązaniach finansowych, w tym na kształtowaniu narzędzi potrzebnych do reakcji na szkody, jakie powstają w związku ze zmianami klimatu. Polskę reprezentuje delegacja, której przewodzi Prezydent Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na COP27. Co w programie?

Wizyta polskiego prezydenta w Egipcie rozpoczęła się w niedzielę i potrwa do wtorku. W poniedziałek Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia spotkania wysokiego szczebla głów państw i szefów rządów podczas szczytu klimatycznego COP27, a także w dyskusji okrągłego stołu "Just transition".

Reklama

We wtorek polski przywódca wygłosi przemówienie podczas sesji plenarnej konferencji COP27. Prezydent weźmie również udział w dyskusji okrągłego stołu "Water Security" oraz w dyskusji wysokiego szczebla "Promoting Climate Change Education".

Na czym zależy Polsce w rozmowach klimatycznych?

W harmonogramie wizyty zaplanowano także spotkania dwustronne - m.in. z prezesem Equinor ASA Andersem Opedalem, prezydentem Kenii Williamem Ruto oraz prezesem Microsoft Corporation Bradem Smithem.

Szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej Jakub Kumoch podkreślił, że udział prezydenta w szczycie pokazuje, iż Polska bardzo poważnie podchodzi do spraw przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Tym bardziej - jak podkreślił - że w składzie delegacji są zarówno Stały Przedstawiciel RP przy ONZ prof. Krzysztof Szczerski, jak i doradca prezydenta ds. klimatu i ochrony środowiska Paweł Sałek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: COP27 | Andrzej Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy