Wspinał się na Rysy w gumowych klapkach. Zaskakujące nagranie

Jedna z polskich użytkowniczek TikToka nagrała w Tatrach zaskakujący film. Widać na nim jak na Rysy, najwyższy szczyt polskich gór, jeden z turystów wspina się, mając na nogach wyłącznie skarpety i gumowe klapki. "A myślałam, że już nic mnie w życiu nie zaskoczy" - skomentowała kobieta.

Użytkowniczka TikToka o pseudonimie warcholnat udostępniła w serwisie zaskakujące nagranie. "A myślałam, że juz nic mnie w zyciu nie zaskoczy" - pisze w opisie do filmu.

Tatry. Mężczyzna wchodził na Rysy w crocsach

Na nagraniu widać jak pewien mężczyzna wchodzi na Rysy, mając na nogach wyłącznie skarpety i gumowe klapki w stylu Crocs. "Szlak na Rysy i odpowiednie obuwie" - napisała ironicznie TikTokerka. Góra jest najwyższym szczytem Polski, a wierzchołek po stronie naszego kraju ma niemal 2500 m wysokości.

Reklama

Mężczyzna był widziany na szlaku prowadzącym na sam szczyt góry. Nagranie powstało w miejscu, gdzie turyści wspinający się na Rysy muszą już korzystać z łańcuchów.

Warto pamiętać, że odpowiednie obuwie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia turysty w górach. Powinno być stabilne i amortyzowane. Buty turystyczne (trekkingowe) zabezpieczają nas przed przypadkowym poślizgnięciem i urazem, szczególnie na skałach i mokrej nawierzchni. Niestety tego samego nie można powiedzieć o gumowych klapkach.

Niedawno kontrowersje wzbudził inny turysta wchodzący na Rysy, który bez powodu wniósł ze sobą na szczyt 50-kilogramowy głaz. Wcześniej było głośno o pewnym Niemcu, który wspinał się po Tatrach, niosąc swojego psa w torbie z Ikei. Strażnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego potępiają tego typu zachowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy