Skażona Odra. Województwo lubuskie chce wprowadzić stan klęski żywiołowej

Marszałek województwa lubuskiego poinformowała, że w związku ze skażeniem Odry i informacjami na temat zatrucia rzeki rtęcią, władze samorządu złożą wniosek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na terenie Lubuskiego.

 - Dzisiaj składamy wniosek o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej - poinformowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Lubuskie chce wprowadzić stan klęski w związku ze skażeniem Odry

Niemieckie organy kontrolne podały wyniki ostatnich analiz wody z Odry, które wskazują na niezwykle wysoki poziom rtęci w rzece. Taką informację przekazały w czwartek wieczorem media w Niemczech.

Poziom rtęci przy analizach był tak wysoki, iż postanowiono go powtórzyć. Organizacja pozarządowa "515 kilometr Odry" przestrzega, że w tej chwili samodzielne zbieranie martwych ryb jest wysoce niebezpieczne.

Reklama

Śnięte ryby w Odrze. Nie wolno zbliżać się do rzeki

- Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do Odry, poić zwierząt - apeluje marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która zapowiedziała w piątek złożenie wniosku o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej.

Podczas środowej konferencji prasowej w Cigacicach zorganizowanej przez wojewodę lubuskiego, przedstawiciele ministerstw i Wód Polskich przekazywali, że nie wiadomo, jaka substancja jest odpowiedzialna za skażenie Odry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Odra | skażona odra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy