Reklama

Opłata za śmieci w Warszawie – kolejna zmiana sposobu naliczania! Będzie drogo

Podczas rady miasta w piątek warszawscy radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci. Od 1 stycznia 2022 r. warszawiacy będą płacić za wywóz odpadów w zależności od gospodarstwa domowego. To kolejna zmiana po tym jak niedawno zapowiedziano metodę od metrażu mieszkania.

Za przyjęciem uchwały głosowało 37 radnych, 17 było przeciw przy 2 wstrzymujących się. Radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci w zależności od gospodarstwa domowego. 

Uchwała wchodzi w życie 14 dni od momentu ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa. Od stycznia warszawiacy będą płacić za odpady w zależności od rodzaju gospodarstwa domowego. Stawki będą wynosić: 85 zł za gospodarstwo domowe i 107 zł za dom jednorodzinny.

Jeszcze niedawno radni zaproponowali, że mieszkańcy za śmieci w Warszawie będą płacić w zależności od metrażu mieszkania. Stawki za śmieci miały się zaczynać od 52 zł za 30 m kw. do 99 zł za mieszkanie powyżej 80 m kw.

Reklama

W czwartek Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała jednak uchwałę Rady Warszawy z dnia 18 listopada o nowym systemie naliczania opłat za śmieci.

Podczas piątkowej sesji, która jest kontynuacją czwartkowej budżetowej, radni przyjęli uchwałę z nową propozycją systemu opłat za odbiór śmieci. Ratusz zaproponował system od gospodarstwa domowego. Według nowej uchwały warszawiacy za mieszkanie zapłacą 85 zł, a za dom jednorodzinny - 107 zł.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: śmieci | opłata śmieciowa | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy