Reklama

​Przemysław Białkowski podcast: O miłości do rowerów

Rower to siedmiomilowe buty i najgenialniejszy wynalazek ludzkości - uważa Marcin Hyła, wiceprezes Stowarzyszenia Miasta dla Rowerów - najstarszej polskiej organizacji działającej na rzecz praw rowerzystów. O swojej miłości do rowerów opowiada w podcaście Przemysława Białkowskiego.

Postrzeganie roweru w Polsce się zmieniło od początku lat 90., kiedy to był środek transportu biednego człowieka ze wsi, aż do sytuacji kiedy rower jest pełnoprawnym środkiem transportu - mówi Marcin Hyła.  

W Polsce jest ponad 12 tys. kilometrów ścieżek rowerowych. Najdłuższe w przeliczeniu na mieszkańca mają Dąbrowa Górnicza i Koszalin, ale to wciąż trzykrotnie mniej niż np. w Helsinkach. To właśnie Finlandia, Szwecja czy Holandia stawiane za wzór krajów najbardziej przyjaznych rowerzystom. 

Czym zajmują się oficerowie rowerowi, jak wyglądają relacje kierowców i rowerzystów, czy rowery są mile widziane w komunikacji miejskiej, dlaczego wypaliła się formuła Masy Krytycznej, czy hulajnogi są konkurencją dla rowerów - te wszystkie wątki w rozmowie Przemysława Białkowskiego.

Reklama


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy