Jaką karmę dla kota wybrać?

Artykuł sponsorowany

Wybór karmy dla kota nie jest łatwym zadaniem. Domowe mruczki bywają wybredne, nie wszystkie karmy przypadają im do gustu. Właściciele muszą zadbać, aby jedzenie, które serwują kotom było nie tylko pyszne, ale i zdrowe. Ważny jest odpowiedni skład, spełniający kocie potrzeby żywieniowe. Jakie karmy dostępne są w sklepach? Co stosowane jest przy produkcji karm dla kotów?

Koty to mięsożercy, dlatego karma powinna zawierać głównie świeże mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego
Koty to mięsożercy, dlatego karma powinna zawierać głównie świeże mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcegomateriały promocyjne

Karma dla kota - na co zwracać uwagę?

Wybór karm dla kota jest bardzo szeroki. W sklepach można znaleźć zarówno suche karmy, w postaci granulek, jak i mokre karmy, w formie pasztecików, musów czy mięsa w galarecie. Warto sprawdzić artykuły dla zwierząt w Media Expert i wybrać karmę, która będzie wspierać zdrowie czworonogów. Wybierając karmę dla kota, należy zwrócić uwagę na jej skład. Koty to zwierzęta mięsożerne, dlatego sucha i mokra karma dla kota powinny składać się w głównie z mięsa, które powinno stanowić ok. 70% składników. Oprócz niego w karmach powinny znaleźć się owoce, warzywa, zioła, olej, tłuszcze itp. Ważne, aby dostarczały wszystkich ważnych witamin, minerałów i antyoksydantów, które wpływają na zdrowie i kondycję mruczków. Karma powinna być również dopasowana do wieku zwierzęcia. Inne wymagania mają kilkumiesięczne kociaki, a inne koci seniorzy. Ważna jest również rasa, wielkość zwierzęcia oraz tryb życia. Niektóre koty mają różnego typu problemy zdrowotne. W takim wypadku konieczne jest dobranie karmy, która będzie pozytywnie wpływała na stan zdrowia. Dostępne są kramy dla kotów z alergiami, cierpiących na choroby nerek, układu moczowego, cukrzycę itp.

Karma sucha czy mokra karma - którą wybrać?

Od dawna toczą się dyskusje, która karma dla kotów jest lepsza, mokra czy sucha? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, trzeba obserwować swojego pupila i sprawdzać, co w jego przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Najważniejszy jest skład karmy. Karma dla kota powinna mieć wysoką jakość, składać się głównie z mięsa i odpowiednich produktów pochodzenia zwierzęcego. Istotny jest dobrze zbilansowany poziom białka i tłuszczu, a także brak zbóż, które dla kotów nie mają żadnych wartości odżywczych. Zwierzętom można podawać na zmianę, suchą i mokrą karmę. Pełnoporcjowe karmy mokre mają silny aromat, dlatego są lubiane nawet przez wybredne koty. Zaletą mokrych karm jest duża zawartość wody, dlatego są polecane dla kotów, które mało piją. Duży wybór smaków pozwala znaleźć taki, który przypadnie do gustu nawet wybrednemu pupilowi. Karmy suche są wygodne w podawaniu i transporcie. Można je wsypać do miseczki, wychodząc do pracy. Kot będzie mógł zjeść w każdym momencie, bez obawy, że jedzenie się popsuje. Dobrze przechowywane pełnoporcjowe karmy suche mają długo trwałość, weterynarze polecają je do wzmacniania dziąseł i zębów. Sucha karma dla kota występuje w wielu smakach, można kupić granulki różnej wielkości, twardsze i nieco miększe.

Z czego produkowana jest karma dla kota?

Jak już wspomniano, koty to mięsożercy, dlatego karma powinna zawierać głównie świeże mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Może być uzupełniona o owoce i warzywa, a także taurynę i kwasy omega, które wpływają na piękną sierść oraz prawidłową pracę układu nerwowego. Wszystkie kocie potrzeby spełnia karma dla kota Wiejska Zagroda. Kupując gotowe karmy, trzeba zapoznać się z etykietą i sprawdzić, z czego produkowana jest karma dla kota. Niestety, bardzo często do produkcji karmy stosowane są składniki, które nie wspierają zdrowia kotów. Lepiej unikać produktów, w których na pierwszym miejscu są zboża, produkty roślinne, mączki mięsno-kostno i produkty mięsne niewiadomego pochodzenia.

Dobrze zbilansowana, bogata w zdrowe produkty dieta dla kota jest bardzo ważnym elementem, zapewniającym zdrowie i dobrą kondycję. Warto sprawdzić, jak wygląda produkcja karmy, jakie składniki są stosowane. Dobre karmy nie tylko smakują zwierzakom, ale także pomagają ograniczyć ryzyko rozwoju chorób, a tym samym przedłużają ich życie.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas