Reklama

​Żabka rezygnuje z plastikowych toreb

Sieć sklepów Żabka odchodzi od jednorazowych plastików. Torby na zakupy i wieczka do kubków zastąpiono ich papierowymi odpowiednikami. Firma zapewnia, że zredukowała w ten sposób zużycie plastiku aż o tysiąc ton rocznie.

- Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Obsługując dziennie około 2,5 mln klientów mamy świadomość naszej roli wobec ograniczania plastiku w naszej sieci i zachęcania klientów do dokonywania świadomych wyborów, dobrych dla naszej planety. Dlatego zdecydowaliśmy się na wycofanie zbędnych materiałów z tworzyw sztucznych i zastąpiliśmy je biodegradowalnymi odpowiednikami - mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu, CEO Grupy Żabka.

Według badań, które przeprowadziła Żabka, klienci dokupują torbę tylko do jednego na 20 zakupów. Pozostałe 95 proc. używa własnej torby lub jej nie potrzebuje. 

Reklama

Sieć poinformowała, że do produkcji toreb papierowych, które można dostać w sklepie, używany jest papier z odnawialnych źródeł, oznaczony certyfikatem FSC. Oznacza to jak najmniejsze zużycie wody w czasie jego produkcji. Oprócz tego firma przypomina, że ich torby papierowe rozkładają się w ciągu kilku tygodni.

Sieć zwraca także uwagę na rosnące wykorzystywanie ekologicznych materiałów w markach własnych. To między innymi pochodzące w 100 proc. z recyklingu. Żabka nie dodaje także plastikowych sztućców czy słomek do gotowych dań. Oprócz tego na opakowaniach produktów marki własnej wprowadza oznaczenia informujące, jak właściwie segregować zużyte opakowania.

W Polsce jest 6,6 tys. sklepów Żabki. W Warszawie w 2020 r. otwarto pierwszy sklep w 100 proc. zasilany energią odnawialną. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy