Władze Wenecji apelują o picie wody z fontann

W Wenecji rozpoczęła się kampania zachęcają turystów do spożywania wody z okolicznych fontann. Taka praktyka ma docelowo doprowadzić do zaprzestania używania plastikowych butelek i tym samym zmniejszenia ilości produkowanych śmieci. To już kolejny podobny krok ograniczający wpływ turystyki na miasto.

Każdego roku położoną w północno-wschodniej części Włoch Wenecję odwiedza miliony turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć tę architektoniczną perełkę składającą się z mnóstwa zabytkowych budynków rozmieszczonych między malowniczymi kanałami.

Ograniczenie turystyki

Tak wielka liczba odwiedzających wiąże się oczywiście z wielką liczbą produkowanych śmieci. Szacuje się, że w najbardziej obleganych przez turystów miesiącach wytwarzają oni aż 40 procent wszystkich odpadów. Nic więc dziwnego, że władze miasta szukają sposobów na ograniczenie tak znacznego wpływu podróżnych na wspominany aspekt.

Reklama

Już od początku 2023 roku, aby wjechać do Wenecji, odwiedzający będą musieli zapłacić podatek turystyczny. W zależności od terminu wyniesie on od trzech do dziesięciu euro, czyli w przeliczeniu od 14 do 47 złotych. Opłata ma docelowo zmniejszyć liczbę podróżnych.

Zobacz także: Powódź w Wenecji turystom nie przeszkadza

Woda pitna z fontann

Teraz miasto ruszyło z kampanią zachęcają turystów do spożywania wody z okolicznych fontann. Ma ona zachęcić turystów do zaprzestania używania plastikowych butelek, na czym z pewnością skorzysta środowisko.

Na terenie Wenecji łącznie funkcjonuje aż 126 fontann, z których bez żadnych obaw można napić się wody. Są one wyjątkowo łatwe do znalezienia. Co więcej, powstała nawet specjalna aplikacja pomagająca w poszukiwaniach, gdyby ktoś miał większe problemy z ich odszukaniem lub chciałby najkrótszą trasą udać się do najbliższej fontanny. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wenecja | woda | fontanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy