​"Uczniowskie Ekonawyki": Termin składania zgłoszeń przedłużony do 16 kwietnia

Od ograniczenia zużycia wody po recykling śmieci - projekty przygotowane wspólnie przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Procter & Gamble mają zachęcić dzieci i młodzież do dbania o środowisko.

article cover
pixabay.com

Dwa projekty, jeden cel

Projekty zostały podzielone odpowiednio zgodnie z wiekiem uczniów oraz tym, czego uczą się w szkole. "Uczniowskie Ekonawyki" dedykowane są uczniom klas 1-6. To kilkuminutowe materiały wideo, które w prosty i przejrzysty sposób pokazują, jak na co dzień możemy zadbać o środowisko. Z animacji dzieci dowiedzą się między innymi, ile wody mogą zaoszczędzić dzięki korzystaniu z kubka na wodę podczas mycia zębów oraz dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnego mycia naczyń na rzecz zmywarki.

Z kolei dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych stworzono projekt "Czysta Ziemia - ekodetektywi na tropie domowych nawyków". Nauczyciele i uczniowie dostali do dyspozycji kompletne scenariusze lekcji, propozycje projektów i karty pracy dla uczniów. Materiały zostały przygotowane tak, by można z nich skorzystać zarówno w szkole, jak i podczas nauki zdalnej.

Przed rozpoczęciem akcji wolontariusze projektu P&G prowadzili prelekcje dotyczące zrównoważonej konsumpcji oraz segregacji śmieci. Oprócz tego, we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, organizowano akcje sprzątania najbliższej okolicy w Łodzi, Warszawie czy Aleksandrowie Łódzkim. Łącznie w akcjach uczestniczyło ponad 1,8 tys. uczniów.

- Dbanie o środowisko naturalne na trwałe wpisane jest w  działalność Procter & Gamble. Wierzymy, że wspólnie z naszymi konsumentami możemy podejmować wiele aktywności, które wpłyną na poprawę stanu naszej planety. Zależy nam na tym, aby zwiększać świadomość ekologiczną zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców Ziemi, tak aby na co dzień podejmowali oni decyzje w zgodzie ze środowiskiem - mówi Małgorzata Mejer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Procter & Gamble w Europie Centralnej.

Czas na konkurs!

Dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczniów organizatorzy przygotowali konkurs na grant ekologiczny. Do wygrania jest 5 nagród pieniężnych, każda o wartości 2000 zł, które uczniowie mogą przeznaczyć na dobrowolnie wybrany cel, np. wyposażenie pracowni przyrodniczej lub ekologiczne warsztaty, a także 30 ekozestawów, na które składają się torba i bidon dla każdego z uczniów zwycięskiej klasy. Aby powalczyć o nagrody, należy przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez Procter & Gamble i Fundację Nasza Ziemia, a następnie zorganizować własną akcję ekologiczną.

- Zainteresowanie konkursem jest bardzo duże, nauczyciele piszą do nas, że ich uczniowie prześcigają się w pomysłach, jak przeprowadzić akcję proekologiczną, ucząc się zdalnie. Dlatego bazując na informacjach od zainteresowanych oraz aktualnej sytuacji pandemicznej, postanowiliśmy przedłużyć termin składania prac do 16 kwietnia, aby każdy zdążył przesłać swoje zgłoszenie -  komentuje Beata Butwicka, Prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Zgłoszenia wysłać organizatorom w postaci zdjęć, wideo lub prezentacji na adres: konkurs@naszaziemia.pl, wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2021 roku na stronie www.naszaziemia.pl/czystaziemia.

Procter & Gamble
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas