Pingwin otrzymał obuwie ortopedyczne i szansę na lepsze życie

Pingwin przylądkowy z ogrodu zoologicznego w San Diego otrzymał od opiekunów specjalne obuwie ortopedyczne pomagające mu zmagać się ze schorzeniem stóp. Lucas, o którym mowa, cierpi na infekcję bakteryjną zwaną „bumblefoot”. Dzięki nowym butom dostał on szansę na lepsze życie.

article cover
Twitter

U jednego z przedstawicieli kolonii pingwinów przylądkowych w ogrodzie zoologicznym w San Diego stwierdzono zwyrodnieniową chorobę stóp zwaną "bumblefoot". Nieleczone schorzenie może prowadzić nawet do śmierci, w związku z czym opiekunowie zwierzęcia postanowili zareagować.

Zwrócili się oni do organizacji wytwarzającej różnego rodzaju produkty rehabilitacyjne dla zwierząt z prośbą o wykonanie specjalnego obuwia dla schorowanego pingwina. Teraz na nogach Lucasa możemy zobaczyć ortopedyczny wyrób, natomiast na jego twarzy widnieje uśmiech.

Wykonane z neoprenu i gumy obuwie zapobiega powstawaniu odleżyn i minimalizuje ryzyko pojawiania się nowych ran. Od razu po założeniu butów zauważono u pingwina lepszą równowagę oraz większą ruchliwość.

- Byliśmy mile zaskoczeni natychmiastową zmianą u Lucasa po tym, jak wyposażyliśmy go w nowe buty - powiedziała Debbie Denton, specjalistka ds. ochrony przyrody z zoo w San Diego.

- Widząc to, jak porusza się teraz, daje nam to nadzieję, że w przyszłości może być w porządku i będzie mógł żyć pełnią życia - dodaje.

- Znam Lucasa od dawna, więc możliwość zapewnienia mu szansy na normalne życie wywołuje uśmiech na mojej twarzy - mówi Beth Bicknese, weterynarz z zoo w San Diego.

Pingwiny przylądkowe są uznawane przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody za zwierzęta zagrożone wyginięciem. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nastąpił przeogromny spadek ich populacji spowodowany brakiem łatwo dostępnej żywności z powodu przełowień, zanieczyszczeniami środowiska, degradacją siedlisk, zmianami klimatu oraz pojawieniem się ptasiej grypy.

Na wagę marsz. Londyńskie zoo waży swoich podopiecznychAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas