Bił kota i nosił go w reklamówce. Grozi mu 5 lat więzienia

Policja zatrzymała 48-letniego mieszkańca Brzegu (woj. opolskie). Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Miał go nieść w reklamówce i kilkukrotnie uderzyć, a następnie wyrzucił go w krzaki. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat więzienia.

We wtorek, 23 sierpnia policjanci z Brzegu otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające mężczyznę, który w torbie niósł kota.

Brzeg. Mężczyzna znęcał się nad kotem

Na nagraniu widać jak w pewnym momencie mężczyzna kilkukrotnie uderza w reklamówkę. Następnie wyrzuca ją nad brzegiem rzeki. Na szczęście zwierzę zostało zauważone przez świadka, który poinformował o wszystkim policjantów. Ranny kot trafił pod opiekę weterynarza i obecnie wraca do zdrowia.

Reklama

Sprawcą okazał się 48-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna, zobaczywszy nagranie w internecie, sam zgłosił się na policję. Swoje postępowanie tłumaczył złym stanem zdrowia zwierzęcia oraz brakiem pieniędzy na jego utrzymanie.

Znęcał się nad kotem. Grozi mu 5 lat więzienia

48-latek usłyszał już zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Za taki czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy