Przemycają węże, koralowce, a nawet tygrysy. Ekolodzy alarmują

Nielegalne pamiątki z podróży - koralowce, skóry węży czy krokodyli. Za to grozi nawet więzienie. Jak skutecznie ścigać przestępstwa przeciwko dzikiej przyrodzie? O tym w Łodzi dyskutowali przedstawiciele WWF Polska wspólnie z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. Bo kluczem do skutecznej walki z przestępcami jest współpraca różnych środowisk. A skala samego zjawiska przeraża.

Skóry węży, koralowce, a także części tygrysów czy ciosy słoni. Nielegalny przemyt zwierząt i kłusownictwo sprawiają, że walka o ocalenie wymierających gatunków nadal jest bardzo trudna. O metodach walki z przestępcami i szkodliwości ich działania była mowa w najnowszym odcinku programu "Czysta Polska" Polsat News. 

W każdą sobotę o godz. 16:30 na antenie Polsat News dziennikarze i eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące problemów związanych z ekologią. Informują o najważniejszych decyzjach dotyczących polityki klimatycznej, najnowszych doniesieniach ze świata technologii i ich wpływie na środowisko.

Reklama

W najnowszym, 106 odcinku programu "Czysta Polska" Polsat News m.in.:

  • Odwiedzimy Bełchatów, gdzie powstaną gigantyczne akweny, planiści mówią o drugich Mazurach. 
  • Pszczoły już dawno poczuły wiosnę, a teraz takie ochłodzenie, czy ten rok będzie miododajny? 
  • Nielegalne pamiątki z podróży, koralowce, skóry węży czy krokodyli, za to grozi nawet więzienie. 
  • Na koniec ze znawcą tematu porozmawiamy o dobrotliwych właściwościach niedźwiedziego czosnku.

SCP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy