Plaża z najczystszą wodą jest w Grecji. Ta wyspa to raj dla turystów

Opracowanie Tomasz Kromp

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób już teraz planuje swoje urlopy i szuka idealnych miejsc na wypoczynek. Miłośników wylegiwania się nad morzem z pewnością zainteresuje zestawienie plaż z najczystszą wodą opublikowane przez amerykański portal podróżniczy Florida Panhandle. Na pierwszym miejscu znalazła się plaża Prassa na greckiej wyspie Kimolos.

Plaża Prassa na wyspie Kimolos w Grecji
Plaża Prassa na wyspie Kimolos w Grecji123RF/PICSEL

Plaża Prassa. Najczystsza plaża na świecie

Miłośnicy rajskich plaż bardzo często wybierają Grecję jako cel swoich wakacyjnych podróży. Nic dziwnego – kraj ten jest pełen urokliwych, nadmorskich miejscowości, które zapewniają przyjezdnym bogatą ofertę turystyczną. Okazuje się, że według rankingu portalu podróżniczego Florida Panhandle, w Grecji znajduje się plaża z najczystszą wodą na świecie. Chodzi o plażę Prassa na wyspie Kimolos należącą do archipelagu Cyklad.

Ów portal sporządził zestawienie na podstawie publicznie dostępnych recenzji turystów z portalu Tripadvisor. Aż w 43,56% opinii na temat plaży znalazło się określenie "czysta woda". Co ciekawe, w Grecji znajduje się sześć z dziesięciu najlepszych plaż z rzeczonego zestawienia. Należą do nich między innymi plaża Gennadi, plaża Agios Dimitrios czy plaża Agia Anna.

Nie tylko plaża. Co jeszcze czeka na turystów na wyspie Kimolos?

Grecka wyspa Kimolos to prawdziwy raj dla plażowiczów. Jednak wygrzewanie się na słońcu i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie to nie jedyne atrakcje, które czekają na turystów. W miejscowości Chorio można zobaczyć średniowieczny zamek, a także zwiedzić muzea – archeologiczne i folklorystyczne. Miłośnicy historii z pewnością będą zachwyceni post-bizantyjskimi kościołami.

W zachodniej części wyspy usytuowany jest zdumiewający pomnik przyrody o nazwie "Skiadi". "Skiadi" to niezwykła struktura skalna, która do złudzenia przypomina ogromnego grzyba. Będąc na Kimolos, warto zobaczyć ten fascynujący zabytek geologiczny.

Jak dotrzeć na Kimolos? Aby dostać się na malowniczą wyspę, najpierw należy udać się do Aten, skąd za pomocą promu można przemieścić się do miejsca docelowego. Warto rozważyć urlop w tej części greckich Cyklad również ze względu na niewielką liczbę turystów, którzy ją odwiedzają.

Żmije rozpoczęły sezon godowy. Jadowite węże można spotkać w polskich lasachPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas