Poszukiwany w całej Polsce Stefan został odnaleziony

Stefan to udomowiony samiec świni wietnamskiej mieszkający w gospodarstwie domowym w województwie wielkopolskim. Opiekunka Stefana zaapelowała o pomoc w odnalezieniu zagubionej świni. W akcję włączyli się mieszkańcy całej Polski. Stefan został odnaleziony.

[AKTUALIZACJA]

Zagubiony Stefan został odnaleziony. Opiekunka knura spotkała go w lesie.

To członek naszej rodziny - mówiła opiekunka Stefana, mieszkanka Lipek w gminie Czerniejewo. Pani Marta zaapelowała o pomoc w poszukiwaniach świni na oficjalnej stronie gminy.

Knur Stefan z Wielkopolski zaginął

Właścicielka świni dołączyła zdjęcia Stefana i podała numer telefonu, pod który mogli dzwonić wszyscy, którzy natrafili na ślad jej przyjaciela. Stefan mieszka w gospodarstwie domowym z panią Martą, psami, kotami i królikiem. Właścicielka mówi, że zwierzę mogło wydostać się przez otwartą bramę. Jak mówi pani Marta, Stefan jest nieufny wobec ludzi i może przed nimi uciekać.

Reklama

Pani Marta odbierała wiele telefonów od ludzi, którzy próbowali pomóc w odnalezieniu przyjaciela. Opiekunka cieszyła się z każdego sygnału o potencjalnej lokalizacji świni. 

Samiec świni wietnamskiej ma 9 lat i jest zwierzęciem domowym, dobrze dogaduje się z pozostałymi zwierzętami w domu. Ta rasa świń jest doceniana głównie przez miłośników zwierząt lub właścicieli obiektów agroturystycznych. Rzadko kiedy hodowana jest z przeznaczeniem na rzeź

Rasa ta pochodzi od świni bindeńskiej, odmiany dzika azjatyckiego. Charakterystyczne dla świń wietnamskich są krótkie nogi i zwisający do ziemi brzuch.

Na świecie istnieje ok. 440 ras świń. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Świnia | Zwierzęta domowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama