Węże w ścianach. Nowi lokatorzy nie mogli w to uwierzyć

Zaledwie dwa tygodnie temu małżeństwo z dwójką małych dzieci wprowadziło się do wymarzonego domu w Centennial, stan Kolorado. Jest to ich pierwszy własny dom, na który pracowali przez wiele lat. Niestety poprzedni właściciel nie powiedział im, że w ścianach gnieżdżą się węże.

Wąż z gatunku Thamnophis. Jest jadowity, lecz nie stanowi zagrożenia dla życia ludzi.
Wąż z gatunku Thamnophis. Jest jadowity, lecz nie stanowi zagrożenia dla życia ludzi.Don & Melinda Crawford/Education ImagesGetty Images

Rodzina dowiedziała się o nowych lokatorach jeszcze zanim zdążyła się rozpakować. Podczas przeprowadzki Amber Hall, nowa właścicielka, zauważyła, że jeden z jej psów intensywnie obwąchiwał i wpatrywał się w tylną ścianę garażu. Kobieta postanowiła sprawdzić, co przyciągnęło uwagę jej pupila. Podejrzewała, że mógł to być pająk — nie spodziewała się znalezienia dwóch małych dziur, przez które widać było wijące się węże.

Kobieta przyłożyła rękę do ściany tuż obok dziur. Była bardzo ciepła, co doprowadziło ją do przekonania, że gniazduje tam więcej węży. Nie myliła się. W przeciągu 10 dni znalazła aż 10 węży i prawdopodobnie nie są to wszystkie.

Nie mogę rozpakować wszystkich moich rzeczy, ponieważ boję się, że w pudełkach lub pod nimi znajdę węża. To takie uczucie jak gdybyś położył się w łóżku i nagle poczuł, że "coś" otarło się o twoją stopę... Co wtedy robisz? Natychmiast zdzierasz kołdrę i wyskakujesz z łóżka, aby upewnić się, że nic tam nie ma.
Amber Hall w rozmowie z denver7.com

Czy węże da się usunąć?

Rodzina zatrudniła specjalistów do usuwania węży. Ich zdaniem w ścianach ich domu gnieżdżą się węże z gatunku Thamnophis, Chociaż są jadowite, nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Mimo wszystko perspektywa potencjalnego ugryzienia nie napawa nowych właścicieli optymizmem.

Do tej pory wydali już około tysiąca dolarów (ponad 4 tys. zł) na usuwanie niechcianych lokatorów. Niestety prawdopodobnie rodzina będzie musiała skuć betonową wylewkę dookoła domu, by dostać się do głównego gniazda.

Stanowisko biura nieruchomości

Biuro nieruchomości, które pomogło nabyć rodzinie dom, stwierdziło, że nie miało żadnej informacji o tym, że znajdują się tam węże. Dodało, że po raz pierwszy słyszy o inwazji węży w którejkolwiek z nieruchomości, z którą pracują.

Źródło: denver7

Przestępstwa przeciwko przyrodziePolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas