Reklama

Ogromny pożar lasów w New Jersey. Wszystko przez jedno ognisko

Na terenie stanu New Jersey wybuchł ogromny pożar lasów, prawdopodobnie największy od 15 lat. Ogień pochłonął już 5463 hektarów, a według przewidywań spustoszy ponad 6070. Jako przyczynę zaprószenia ognia strażacy wskazują nielegalnie rozpalone ognisko.

Władze stanu wykluczyły naturalną przyczynę pożaru, jak np. uderzenie pioruna. Wybuchł on w wyniku ogniska rozpalonego w niedozwolonym miejscu, w odległości ponad 45 kilometrów od Altantic City.

USA. Ogromny pożar lasów w New Jersey

W wyniku pożaru lasów w New Jersey spłonęło ponad 5460 hektarów w stanowym parku Wharton. We wtorek w południe pożar opanowano według władz w 85 proc.

"W pobliżu źródła pożaru przy rzece Mullica znaleziono rozpalone w nielegalnym miejscu ognisko bez nadzoru, więc to jest przyczyna, którą teraz badamy" - powiedział cytowany przez "New York Times" Gregory McLaughlin z leśnych służb przeciwpożarowych w New Jersey.

Reklama

Ewakuowano kilkadziesiąt osób

W pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień zagroził natomiast 18 obiektom, w tym kilku farmom i kempingom. Do akcji zaangażowano ok. 75 strażaków z helikopterem. Z parku stanowego ewakuowano kilkanaście osób, a z sąsiedniego, prywatnego, 50.

"Większość dzikich pożarów jest spowodowana przez człowieka. Proszę, praktykujcie bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Zgłaszajcie, gdy zobaczycie zagrożenie" - apelował we wtorek komisarz ds. ochrony środowiska stanu New Jersey Shawn M. LaTourette.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy