Całe Tatry zamknięte. Nie można wejść nawet do doliny

W Tatrach obowiązuje obecnie czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Jest to najwyższy stopień, który może być ogłoszony w Polsce.

Z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały dzisiaj o zamknięciu do odwołania całego obszaru Tatr dla ruchu turystycznego. 

O zamknięcie tatrzańskich szlaków zawnioskowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Decyzja była zmotywowana tym, że wiele osób może przecenić swoje możliwości i mimo jednoznacznych komunikatów i tak wybrać się na wycieczkę. W obecnych warunkach pogodowych, akcja ratownicza TOPR byłaby niemożliwa.

Skrajne warunki w Tatrach

W Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Jest duże niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin. Jak informują ratownicy TOPR, kolejne opady śniegu połączone z silnym wiatrem dodatkowo pogorszyły sytuację lawinową.

Reklama

W Tatrach cały czas przybywa śniegu. Na Kasprowym Wierchu w sobotę rano leżało już 155 cm śniegu, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich niemal półtora metra. W górach wieje silny wiatr osiągający w porywach prędkość do 100 km/h. Panuje zamieć.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: lawiny tpn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy