Przemysław Białkowski podcast: Z cukrzycą na rowerze

​Nie przesadzaj z tym rowerem, pamiętaj że masz cukrzycę - mówili lekarze. Zmieniła lekarzy, ale nie zmieniła swojego planu, by wycisnąć z życia diabetyka jak najwięcej. Gościem podcastu Przemysława Białkowskiego jest Maja Makowska, znana w mediach społecznościowych jako Sugar Woman.

Zachorowała na cukrzycę w wieku ośmiu lat. Na studiach - nie stroniąc od studenckiego życia, stroniąc za to od aktywności fizycznej miała już 20 kilogramów nadwagi. Pewnego dnia, jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi, postanowiła zmienić swoje życie... i zmieniła.

- Zaczynałam od fitnessu na macie przed telewizorem, gdzie jak robiłam brzuszki to widziałam jeszcze okruszki po chipsach na podłodze - mówi Maja Makowska. Później doszło bieganie, pływanie i rower. Sportowa machina ruszyła. Oczywiście pod okiem dobrego lekarza, z solidną dietą i opanowaną do perfekcji kontrolą własnego organizmu. 

Reklama

Maja dla własnego spokoju przed każdymi zawodami na przedramieniu pisze, że jest cukrzykiem. Ale to i tak nie gwarantuje, że w przypadku zasłabnięcia osoby postronne będą wiedziały jak zareagować. 

Jest zbyt dużo mitów na temat cukrzycy. Do tego ta choroba jest nieprzewidywalna. Trzeba się z nią zaprzyjaźnić, jeśli chcemy żyć jak zdrowi i prowadzić normalne życie - mówi Maja Makowska. 

O kolejnych sportowych wyzwaniach i radach dla cukrzyków uprawiających sport w rozmowie Przemysława Białkowskiego. 

Podobał ci się ten materiał? Jeszcze więcej w ramach akcji "Korba na rower":

Miasta przyszłości to miasta rowerów

Jak przygotować się do wyprawy rowerowej? 

Rower i co dalej? 5 rzeczy, które musisz jeszcze mieć

Ten błąd popełnia każdy rowerzysta. Skutki mogą być opłakane

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama