Słoneczny wyścig w Maroku

Studenci najlepszych politechnik świata przygotowują się do wyścigu skonstruowanych przez siebie aut o napędzie słonecznym. Mają pokonać nie tylko ograniczenia technologiczne, ale i wymagające drogi Maroka.

article cover
PAP/EPA
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Finał imprezy zaplanowano w Agadirze. Dla tych, których pojazdy nie zawiodą i dotrą do mety, samą nagrodą po marokańskich upałach będzie spacer po promenadzie tego najsłynniejszego marokańskiego kurortu i nacieszenie się chłodnym i orzeźwiającym wiatrem znad Oceanu Atlantyckiego. To duża zmiana po tysiącach kilometrów gorących dróg Maroka.
W ciągu pięciu dni, auta mają przejechać 2,5 tys. km. Trasę podzielono na pięć etapów. Choć słońca w Maroku nie brakuje, to twórcy pojazdów będą musieli się zmierzyć m.in. z pyłem z pustyni oraz górskimi fragmentami trasy.
Jury zdecyduje, która politechnika stworzyła najlepszy i najszybszy pojazd, który jednocześnie bierze pod uwagę kwestię zrównoważonej energii, oraz radzi sobie na marokańskich drogach.
W wydarzeniu udział wezmą studenci z uniwersytetów z całego świata. Podczas trwających pięć dni zawodów, mają zaprezentować najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania w dziedzinie przetwarzania energii słonecznej i mechaniki.
+1
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas