Reklama

Światowy Dzień Misia i ekologia – gdzie oddać zużyty sprzęt elektroniczny?

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia. Dlatego w najnowszym odcinku Eco Studio Electro – System miś Kubuś uczy się o elektroodpadach. Co zrobić z popsutą szczoteczką elektryczną? Gdzie wyrzucić stary laptop? To i jeszcze więcej w dzisiejszym wideo.

W nowym odcinku programu Eco Studio Electro - System przygotowanym na Światowy Dzień Pluszowego Misia 2021 prowadzący pokazują w humorystyczny sposób zły dzień misia, któremu od samego rana coś nie wychodzi...

Elektroodpady w naszych domach

Kubuś rozpoczyna dzień śniadaniem, zajadając miodek razem ze swoim przyjacielem - Krzysiem (w tej roli Kuba Adamiak). Niestety najpierw psuje mu się szczoteczka elektryczna, potem zalewa laptopa miodem, a na koniec nie wie co zrobić z popsutą lodówką.

W rozwiązaniu życiowych dylematów pomaga mu nie tylko Krzyś, ale także przyjaciółka - Sowa (w postać wciela się Kinga Sawczuk, która jeszcze niedawno zachęcała do działań proekologicznych w programie "Taniec z gwiazdami").

Reklama

Tym samym gwiazdy internetu razem z Kubusiem zwracają uwagę na problematykę elektrośmieci i prawidłowego postępowania z nimi, przypominając, że elektrośmieci nie można wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci.

Gdzie oddać elektrośmieci?

Mądra sowa tłumaczy Kubusiowi, że zużytych sprzętów elektronicznych nie należy wyrzucać do śmieci. Małe elektroodpady (do 25 cm), takie jak zepsuta szczoteczka do zębów, można oddać w sklepach bez konieczności zakupu nowego sprzętu.

Popsuty laptop również nie może trafić do zwykłego kosza. Można go oddać w miejscu dostawy nowego sprzętu, czyli na przykład w domu. Gdy sklep dostarczy nam nowy sprzęt, w zamian oddajemy stare bądź popsute urządzenie.

A co z dużym sprzętem AGD, takim jak na przykład lodówka? Nic prostszego. W tym celu najlepiej skorzystać z narzędzia decydujesz.pl. Specjalna strona internetowa umożliwia odbiór dużego AGD na terenie całej Polski. Wystarczy wybrać, czy oddajemy zużyte urządzenie po kupieniu nowego sprzętu, czy po prostu chcemy oddać duże elektroodpady. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: elektrośmieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL