Redakcja Zielona Interia

Zielona Interia to serwis poświęcony zagadnieniom ekologii. Piszemy o zmianach klimatu, polityce klimatycznej w Polsce i na świecie, proekologicznych działaniach biznesu i transformacji energetycznej. Nie brakuje u nas informacji o najnowszych eko-technologiach. Mamy też porady, jak żyć w zgodzie z naturą i informacje o świecie roślin i zwierząt.

article cover
INTERIA.PL

Zieloną Interią kieruje Przemysław Białkowski, dyrektor działu Innowacje. Jest on także prowadzącym videocasty tworzone są we współpracy ze Stowarzyszeniem Czysta Polska.

Serwis Zielona Interia działa od 2021 roku.

Autorzy piszący dla Was w Zielonej Interii

Jakub Wojajczyk jest dziennikarzem od ponad dekady. W serwisie Zielona Interia pisze o szeroko pojętej ekologii i nowych technologiach. Kocha zwierzęta i naturę, dlatego często w swoich tekstach porusza tematykę ochrony przyrody, zmian klimatu i praw zwierząt. Doświadczenie zdobywał, poruszając problem zalewających nas odpadów, które nadal pozostają w obszarze jego zainteresowań. Po mieście najczęściej jeździ rowerem, a zielony transport to tematyka, którą porusza także w Interii. Fascynację technologią łączy z innowacjami w ekologii, co przekłada się na opisywane przez niego odkrycia, ekogadżety i inne pomysły na dbanie o Ziemię.

Magdalena Mateja-Furmańczyk jest absolwentką filozofii, ale już podczas studiów zajmowała się myślą ekologiczną i ekologią głęboką. Interesuje ją szczególnie to, jakie przekonania na temat środowiska przyczyniają się do jego degradacji, co przemyca w swoich tekstach w Zielonej Interii. Jej rodzina od 400 lat mieszka na Podhalu, w związku z czym tematy poświęcone Tatrom i Podtatrzu są jej szczególnie bliskie. Jest gorącą zwolenniczką aktywizmu klimatycznego, którego nie waha się jednak krytykować, jeśli zachodzi taka potrzeba. Hobbystycznie zajmuje się ratowaniem i gospodarowaniem tekstyliów. Na własną rękę uratowała już ponad tonę ubrań przed wyrzuceniem do kosza. Pasjonuje się również Amazonią, dlatego nauczyła się biegle mówić po hiszpańsku i przybliża czytelnikom i czytelniczkom Interii świat dżungli.

Katarzyna Nowak to dziennikarka zafascynowana światem natury i dysproporcją pomiędzy nią a kulturą. Ukończyła studia filologiczne, a następnie filmoznawcze. Autorka Zielonej Interii najchętniej zgłębia tematy społeczne i ekologiczne, które są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dziennikarka często porusza wielowątkową kwestię praw zwierząt i interesuje się nurtem animal studies. Zazwyczaj pisze o ochronie przyrody i bioróżnorodności, aktywizmie, alternatywnej energetyce, diecie roślinnej, klimacie i ciekawostkach przyrodniczych.

Radosław Nawrot jest dziennikarzem sportowym, ale także dziennikarzem przyrodniczym w Zielonej Interii. Podróżnik, pisarz, autor książki "Australia. No worries! poświęconej Tasmanii. Konsultant książek i filmów o tematyce zoologicznej. Radosław Nawrot brał także udział w popularnym teleturnieju "Wielka Gra". Wygrał odcinek z tematem "Zwierzęta wysp świata".

Karol Kubak to geograf z wykształcenia i przyrodnik z pasji. W Zielonej Interii wyjaśnia zjawiska zachodzące w przyrodzie, informuje o najnowszych odkryciach naukowych i nowinkach technologicznych z zakresu ochrony środowiska. Chętnie popularyzuje wiedzę o polskiej przyrodzie. W czasie wolnym od pracy lubi spontaniczne wypady nad morze lub w góry.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas