Na podium VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Zwycięskie wyprawy
Artykuł sponsorowany
VII edycja prestiżowych Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną była prawdziwym festiwalem inspiracji i niezapomnianych podróżniczych doznań. W finale tego wyjątkowego konkursu stanęło szesnastu utalentowanych influencerów, reprezentujących szesnaście województw. W ciągu intensywnych tygodni przygotowali wyjątkowe materiały, które nie tylko promują uroki Polski, lecz także ukazują jej bogactwo kulturowe, historię oraz unikalne atrakcje.
Oto sylwetki finalistów oraz ich konkursowe filmy, które zdobyły uznanie zarówno jury, jak również internautów.
I miejsce - Pora na Wycieczkę
W tegorocznej, siódmej odsłonie konkursu Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów zwycięstwo odniósł blog podróżniczy "Pora na Wycieczkę", prowadzony przez Karolinę i Filipa. Ta aktywna para podróżników mieszkająca w Małopolsce zaskoczyła wszystkich swoim entuzjazmem do odkrywania ukrytych zakątków regionu. Mimo że na swoim blogu dzielą się podróżniczymi odkryciami od trzech lat, to pasję do zwiedzania dzielą wspólnie już od dłuższego czasu.
W ramach udziału w Mistrzostwach, reprezentując swój dobrze znany region Małopolski, stworzyli dwa angażujące filmy promujące mniej znane atrakcje tego malowniczego terenu.
W swoim pierwszym konkursowym filmie: "15 atrakcji województwa małopolskiego - Co warto zobaczyć w Małopolsce?" Karolina i Filip przedstawili pomysłowy przewodnik po niezwykłych miejscach wartych odwiedzenia. Ich produkcja oferuje wyjątkowy przegląd mniej znanych miejsc i atrakcji, ujawniając piękno Beskidu Wyspowego, malownicze doliny Gorczańskiego Parku Narodowego oraz zabytki Doliny Dunajca i Popradu. Para podróżników zanotowała także odwiedziny w skansenach, zamkach i wieżach widokowych na Skiełku, Kamionnej, Magurkach oraz w Dąbrówce Szczepanowskiej. Film przedstawia również mniej oczywiste atrakcje Małopolski, takie jak chociażby bulgoczące źródła - mofety w Beskidzie Sądeckim w okolicach Muszyny, w których według łemkowskich wierzeń oddycha piekło.
Drugi konkursowy film: "Kim są Zagórzanie? - Poznaj Zagórzańskie Dziedziny - górale zagórzańscy - folklor, tradycja, strój" skupia się na kulturze Zagórzan, góralskiej grupie etnograficznej z okolic Mszany Dolnej. Karolina i Filip poprzez świat regionalnego folkloru zagłębili się w tradycji tego regionu, prezentując misterium tańca, śpiewu oraz dźwięków góralskiej muzyki. Podkreślili również gościnność lokalnych mieszkańców i degustowali regionalne dania, takie jak sapka, czyli ugotowane kluski o konsystencji gęstego budyniu, zagórzańska zupa z karpieli na mleku czy pierogi z suszonymi śliwkami. Znaleźli również czas na zwiedzanie wartościowych zabytków, jak kościół w Kasinie Wielkiej czy muzeum Władysława Orkana. Równie ważnym elementem ich filmów są rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, rzemieślnikami i artystami, takimi jak Pan Rafał Nowak z Kasiny Wielkiej - krawiec szyjący góralskie stroje.
Dzięki pasji i zaangażowaniu Karoliny i Filipa, liczne osoby mają możliwość odnalezienia nowych, fascynujących miejsc w Małopolsce. Ich filmy nie tylko promują turystykę, ale także edukują i inspirują do podróży po nieodkrytych zakątkach Polski.
II miejsce - My na Szlaku
Na drugim miejscu Mistrzostw uplasowali się Angelika, Mateusz i Maja - twórcy bloga "My na Szlaku". Ta trójka zebrała kolejne laury w ramach tego istotnego konkursu. Od 12 lat konsekwentnie kultywują swoją blogową pasję, nieustannie odkrywając nowe miejsca, zwłaszcza górskie szlaki zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ich platforma zawiera imponującą liczbę ponad 1300 wpisów, pełnych inspirujących pomysłów na wycieczki, cennych porad oraz licznych fotografii. W tegorocznej edycji reprezentowali województwo lubelskie, w ramach, którego przygotowali swoje wyjątkowe filmy.
W swoim filmie konkursowym: "Niezwykłe Lubelskie - 34 Atrakcje", blogerzy przedstawili listę 34 miejsc, które mieli okazję odwiedzić. Podczas swoich podróży odkryli unikalne zakątki, poznali malownicze tereny i wsłuchali się w lokalne legendy i historie. Nie brakowało również smakowania regionalnej kuchni, noclegów w prawdziwych lubelskich gospodarstwach agroturystycznych oraz podziwiania barwnych wschodów słońca. Podczas swoich wojaży nie omieszkali również odwiedzić licznych wież widokowych, takich jak wieża widokowa w Suścu, Nowinach, Krasnobrodzie czy wieża Wierzchowiny w okolicach Zamościa. Niewątpliwie ciekawym elementem ich wyprawy był niezwykły nocny spacer z pochodniami po Kazimierzu Dolnym oraz w malowniczym Wąwozie Korzeniowym.
W swoim drugim filmie konkursowym: "Polskie Marki Turystyczne - Lublin, Roztocze i Kraina Lessowych Wąwozów", Angelika, Mateusz i Maja poświęcili uwagę na odkrywaniu tych trzech miejsc, które zostały uznane za najbardziej atrakcyjne regiony i szlaki turystyczne. Zwiedzanie rozpoczęli od Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie zgłębiali historię regionu w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym. Podczas swoich podróży również degustowali lokalne specjały kulinarne, takie jak pierogi z gęsiną, pstrąga roztoczańskiego czy wątróbkę po zamojsku. Ich zalecenia oraz rekomendacje gwarantują pełne doznania kulinarno-kulturowe podczas zwiedzania tego regionu.
Podczas ich pobytu w Lublinie oraz odkrywania Krainy Lessowych Wąwozów mieli okazję podziwiać wiele wyjątkowych atrakcji. Nie tylko zachwycali się malowniczym Kazimierzem Dolnym nad Wisłą, zamkiem w Janowcu czy grodziskiem Żmijowiska (dawną siedzibą Słowian), ale również wszystkie odwiedzone miejsca oznaczyli na mapie, którą można sprawdzić na ich blogu. Dzięki pasji oraz zaangażowaniu tych blogerów, wielu turystów zyskało nowe cele do zwiedzania województwa lubelskiego.
III miejsce - AHOJ! Przygodo
Blog "AHOJ! Przygodo" to kolejna z inspirujących, podróżniczych platform, której twórcami są Agnieszka i Mariusz. Para z Wrocławia oprócz bloga prowadzi również wydawnictwo, specjalizujące się w tworzeniu mądrych przewodników dla dzieci - Paszporty Młodego Odkrywcy. Ich materiały przyciągają uwagę kreatywnością, ciekawostkami oraz zagadkami, co sprawia, że każda wyprawa z nimi to prawdziwa przygoda.
W swoim filmie konkursowym: "Zachwycające Parki i Ogrody Lubuskiego", Agnieszka i Mariusz przenieśli widzów w przepiękny świat parków i ogrodów województwa lubuskiego. Rozpoczynając swoją podróż od Parku Mużakowskiego w Łęknicy, gdzie można podziwiać w pełnej krasie tzw. styl angielski. Kolejnym przystankiem było zwiedzanie najmniejszego i zarazem najmłodszego ogrodu botanicznego w Zielonej Górze. Nie zabrakło również wizyty w parku przy zamku Joannitów w Łagowie, gdzie starożytne mury, drewniane pomosty oraz fascynujący kolor jeziora Trześniowskiego skradły serca podróżników.
W drugiej części filmu Agnieszka i Mariusz zaprowadzili widzów do parków w Zatonie, Żaganiu, Sławnie oraz w Iłowej. Przedstawili nie tylko zieleń i bogactwo Drawieńskiego Parku Narodowego oraz Parku Narodowego Ujście Warty, ale również wykazali, że województwo lubuskie słusznie zasługuje na miano najbardziej zielonego obszaru w Polsce.
W drugim filmie konkursowym o tytule "Niesamowite Jeziora Lubuskiego" blogerzy zabrali widzów w podróż po urokliwych jeziorach regionu, ukazując zarówno piaszczyste plaże, jak i dzikie zbiorniki otoczone lasami. Od malowniczego jeziora Łagowskiego i Ciecz po imponujące jezioro Sławskie czy jezioro Głębokie, które jest rajem dla pasjonatów nurkowania.
Odkrywając tajemnice Geoparku Łuk Mużakowa Agnieszka i Mariusz przenoszą widzów w podróż przez epokę lodowców, jednocześnie pokazując unikalny krajobraz pozostały po dawnej kopalni "Balbina". Zjawiskowe i kolorowe jeziora, a nawet "Afryka" - zbiornik przypominający kształtem ten kontynent, stwarzają niesamowite wrażenia, które na zawsze pozostaną w pamięci podróżujących.
VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów stanowiły nie tylko rywalizację wśród podróżujących blogerów, ale także platformę dla pasjonatów turystyki, ukazującą piękno Polski. Autorzy poprzez swoje oryginalne filmy przedstawili miejsca, historie i ludzi, dzięki czemu ich pełne pasji i inspiracji relacje zachęcają do samodzielnego odkrywania uroków Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z autorami i ich filmami na stronie organizatora: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/
Artykuł sponsorowany