Twój pies boi się fajerwerków? Możesz z nim spędzić sylwestra w schronie

Imprezy noworoczne i związany z nimi huk fajerwerków to bardzo trudny okres dla zwierząt domowych. W Poznaniu lokalni działacze postanowili wyjść naprzeciw właścicielom strachliwych czworonogów i zorganizowali im możliwość wspólnego spędzenia wraz ze zwierzętami spokojnego i cichego sylwestra w schronie.

Społecznicy z Poznania umożliwili mieszkańcom miasta spędzenie sylwestra ze swoimi psami w schronie. Dzięki temu zwierzęta nie będą musiały słuchać wystrzałów fajerwerków i nie będą się stresować
Społecznicy z Poznania umożliwili mieszkańcom miasta spędzenie sylwestra ze swoimi psami w schronie. Dzięki temu zwierzęta nie będą musiały słuchać wystrzałów fajerwerków i nie będą się stresować123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Opiekunowie zwierząt, które boją się noworocznych pokazów sztucznych ogni w Poznaniu mogą skorzystać z wyjątkowej okazji, aby spędzić sylwestra w spokojnych okolicznościach wraz ze swoimi psami. Grupa działaczy opiekująca się schronem przy ul. Babimojskiej zorganizowała z myślą o nich specjalne wydarzenie "Cichy sylwester w schronie". Wstęp jest darmowy.

Poznań. Cichy sylwester ze zwierzętami w schronie

"W czasie największej kanonady słychać zaledwie przytłumione tąpnięcia. Przez 90 proc. czasu nie słychać kompletnie nic" - zapewniają organizatorzy sylwestra w schronie. "Do dyspozycji oddajemy szereg sal, toitoi, wodę z baniaczków, stanowisko do kawy i herbaty, prąd i w niektórych salach zasięg" - dodają.

W schronie przy ul. Babimojskiej jest aż 13 pomieszczeń, z których będą mogli skorzystać opiekunowie i ich zwierzęta. Organizatorzy zapewniają też piekarnik, gry planszowe, a nawet zestawy do robienia rękodzieła. "Być może trzeba przynieść swoją farelkę, bo pod ziemią jest 13 stopni" - podkreślają.

Schron ostoją dla strachliwych psów

W Poznaniu mieści się ponad 600 schronów. Część z nich jest dostępna dla mieszkańców miasta. Teren wokół zabytkowego pruskiego schronu przy ul. Babimojskiej został przerobiony na zieleniec, który działa pod nazwą Grunwaldzki Park Społeczny. To właśnie ta inicjatywa odpowiada za wydarzenie "Cichy sylwester w schronie".

Jak wykorzystać fusy po kawie?SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas