Radykalna decyzja w sprawie epidemii eboli. USA nie chcą dłużej czekać

Walka z wirusem Ebola trwa na terenie AfrykiBADRU KATUMBAAFP

W skrócie

  • Stany Zjednoczone planują otwarcie ośrodka kwarantanny dla Amerykanów narażonych na ebolę w Kenii, by uniemożliwić przeniesienie przypadków do kraju.
  • Rząd USA zapowiedział, że obywatele wykazujący objawy eboli będą wysyłani do państwa trzeciego, zamiast wracać do Stanów Zjednoczonych.
  • W Demokratycznej Republice Konga oficjalnie potwierdzono nową epidemię eboli, a śmiertelność obecnej odmiany wirusa wynosi około 50 procent.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Ośrodek kwarantanny powstanie w Kenii

Uzbrojony żołnierz w mundurze i masce ochronnej stoi na pierwszym planie przed ogrodzeniem z drutu kolczastego, w tle lekarz lub pracownik medyczny również w maseczce, fartuchu i czepku, obok zabudowań tymczasowych.
Wirusologowie w Goma w Demokratycznej Republice Konga, gdzie stwierdzono ebolęJOSPIN MWISHAAFP

Zobacz również:

Epidemia eboli wybuchła w Kotlinie Konga

Trump wycofuje się z WHO i grozi cłami Europieinteria© 2025 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?