Kontakt z naturą poprawia obraz własnego ciała. Naukowcy byli zdumieni

Dłoń dotykająca różowe trawy na słonecznej łące w naturalnym otoczeniu.
Odkryto kolejną, ważną zaletę kontaktu z naturą123RF/PICSEL

W skrócie

  • Utrzymywanie kontaktu z naturą łączy się z większym zadowoleniem z życia, co wiąże się ze sposobem postrzegania własnego ciała - wynika z nowych badań.
  • Badanie na ponad 50 tys. osób pokazało, że większa akceptacja ciała po pobycie na łonie natury występuje we wszystkich grupach wiekowych i tożsamości płciowej.
  • Kontakt z naturą pomaga w regeneracji umysłu i życzliwszym nastawieniu wobec siebie, co sprzyja pozytywnemu obrazowi ciała.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Jak natura wpływa na człowieka? Wielkie badanie na 50 tys. osób

Zobacz również:

Korzyści płynące z przebywania w lesie zostały zauważone przez lekarzy i psychologów
Kontakt z naturą poprawia relację człowieka z własnym ciałem123RF/PICSEL

Zalety z przebywania na łonie natury dla zdrowia człowieka

Zobacz również:

Nasze wyniki pokazują zwłaszcza, że przebywanie na łonie natury wiąże się z większą życzliwością wobec samego siebie i silniejszym poczuciem regeneracji. Oba te czynniki są związane z bardziej pozytywnym obrazem własnego ciała, a w efekcie z większym zadowoleniem z życia
podsumowuje prof. Viren Swami.
Lasy są zbawienne dla naszej psychiki. Ekspertka wyjaśniaPolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?