Karol III i David Beckham zachwyceni. Trwa walka o najpiękniejszy ogród

Król Karol III w niebieskim garniturze wącha kwiaty w ogrodzie podczas Chelsea Flower Show 2026, obok David Beckham.
Król Karol III i David Beckham odwiedzili w poniedziałek Chelsea Flower Show 2026ADRIAN DENNISAFP

Chelsea Flower Show 2026. Anglicy wybierają najpiękniejsze ogrody

Mężczyzna w brązowej marynarce dekorowanej kwiatami otwiera zasłonę w czerwonej oranżerii pełnej roślin, kwiatów i dekoracji w kształcie serc, oświetlonych różowym światłem neonowym.
Inspiracją jednego z ogrodów była AfrodytaHenry NichollsAFP
Grupa elegancko ubranych osób zgromadzona pod dużą, okrągłą altaną w ogrodzie otoczonym zielenią i niewielkim zbiornikiem wodnym.
Wiele z ogrodów na Chelsea Flower Show stawia na ekologię i ponowne wykorzystanie zasobówHenry NichollsAFP
Para stojąca przed dużą rzeźbą przedstawiającą śpiącą kobietę z zamkniętymi oczami, ozdobioną liśćmi, w otoczeniu zieleni i kwiatów.
Król Karol III odwiedził ogrody na Chelsea Flower Show 2026 już w poniedziałekADRIAN DENNISAFP

Najpiękniejsze ogrody świata na wystawie w Londynie

Cztery kolorowe figurki krasnali ustawione w rzędzie na drewnianej półce, każdy z nich trzyma tabliczkę z imieniem: Sir David, Charles III, Frances oraz Alan; obok widoczna część doniczki z żółtymi kwiatami.
Krasnale ogrodowe zostały dopuszczone do wystawy dopiero drugi raz w historii. Mają jednak szczytny celYUI MOKAFP
Rekordowe mandarynki w Łazienkach Królewskich. Latają nawet do SzkocjiCzysta Polska
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?