Brykiet do grilla z toksycznych odpadów. Mafia działała w całej Europie

Grill z szaszłykami na metalowych szpikulcach, obok żółty talerz i papierowa torba na trawie.
Rozpracowano grupę przestępczą, która sprzedawała w Europie brykiet do grilla wytworzony z toksycznych popiołówAdam Burakowski East News

W skrócie

  • Włoska policja rozbiła grupę przestępczą działającą w kilku krajach Europy, która miała wykorzystywać toksyczne odpady do produkcji brykietów do grilla i nawozów.
  • Śledztwo objęło 19 osób i trzy firmy. 12 podejrzanych zostało aresztowanych.
  • Pracownicy agencji środowiskowej mieli umożliwiać i ułatwiać nielegalny proceder, m.in. przez opóźnianie sankcji i sugerowanie sposobów obchodzenia przepisów.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Brykiet do grilla z toksycznego popiołu. Mafia śmieciowa znalazła nietypową żyłę złota w Europie

Zobacz również:

Czy w piątek po Bożym Ciele można jeść mięso? Wszystko zależy od danej parafii
Z toksycznych popiołów produkowano m.in. brykiet do grilla, ulepszacze do gleby i dodatki do pasz123RF/PICSEL

Inspektorzy dawali wskazówki mafii

Zobacz również:

Zobacz również:

''Wydarzenia'': Ekologiczna bomba w Piekarach Śląskich. Mafia zakopywała odpadyPolsat NewsPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?