"Życie w wielu miejscach już nie ma". Dogaszają Puszczę Solską

Pożar w Puszczy Solskiej był strasznym kataklizmemWojciech OlkuśnikEast News

W skrócie

  • Około 300 strażaków uczestniczy w dogaszaniu pogorzeliska w Puszczy Solskiej, gdzie pożar objął około 300 ha lasu.
  • Pożar dotknął nowy rezerwat Wielkie Bagno oraz tereny torfowe, gdzie działania prowadzone są przy użyciu dronów, śmigłowców i specjalistycznego sprzętu.
  • Podczas akcji gaśniczej rozbił się samolot Dromader, ginąc pilot, a pożar wpłynął na cenne siedliska licznych gatunków ptaków i roślin.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Strażacy w żółtych kamizelkach pracują przy dogaszaniu pogorzeliska w lesie sosnowym, obok stoi wóz strażacki.
Trwa dogaszanie resztek pożaru w Puszczy SolskiejWojciech OlkuśnikEast News
Głuszec z rozpostartym ogonem, wyróżniający się ciemnym upierzeniem, białą plamą na skrzydle i czerwonymi obwódkami wokół oczu, stojący w lesie z widocznymi sosnami w tle.
Głuszce to ogromne leśne kuraki, które mogą ważyć nawet 6 kgRafał ŁapińskiCzysta Polska

Podczas walki z żywiołem rozbił się samolot Dromader

Zobacz również:

Duży ptak drapieżny o ciemnym upierzeniu siedzi na spróchniałym pniu, trzymając w szponach świeżo upolowaną ofiarę.
Trzmielojad - rzadki ptak występujący w Puszczy SolskiejDavid & Micha SheldonEast News

Zobacz również:

Naukowcy odkryli nietypowe zjawisko u lisów zaatakowanych przez kleszczeCzysta Polska
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?