Zagadkowe zajęcie leśników. Po co im bryły lodu w środku zimy?

Bryła lodu w centrum kadru z rozmytym tłem jeziora oraz dalszym brzegiem widocznym na horyzoncie.
Po co leśnicy wycinają bryły lodu?KANEVA NATALIA123RF/PICSEL

Po co leśnicy wycinają bryły lodu?

Z pozoru nietypowe zajęcie jak na zimowe obowiązki leśników. A jednak celowe i przemyślane…
tłumaczą tajemniczo leśnicy.

Zobacz również:

Leśnicy tłumaczą

Bryły lodu wykorzystujemy do ochładzania schronu, gdzie wiosną przechowujemy sadzonki drzew
czytamy.
Duży, prostokątny kawałek lodu leżący na powierzchni zamarzniętej wody, otoczony mniejszymi kryształkami lodu i teksturą śniegu.
Bryły lodu wykorzystuje się do schładzania sadzonek 123RF/PICSEL
Z kamerą wśród sów. Kontrola budek dla puszczykówCzysta Polska
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?