W Polsce stanęły nowe, tajemnicze automaty. O co chodzi?

Dwa lekomaty na przeterminowane leki i odpady medyczne stojące przy budynku obok schodów i donic z kwiatami.
W polskich miastach stanęły pierwsze lekomaty - automaty na przeterminowane leki, zużyte strzykawki, itd.materiały prasowe

W skrócie

  • W Redzikowie i Miastkowie pojawiły się pierwsze w Polsce lekomaty służące do zbiórki przeterminowanych leków i wybranych odpadów po domowym leczeniu.
  • Urządzenia umożliwiają całodobowe przekazywanie takich odpadów jak leki, igły, strzykawki, wstrzykiwacze insulinowe czy sensory do pomiaru glukozy.
  • Projekt obejmuje uruchomienie kolejnych lekomatów w innych lokalizacjach z myślą o stworzeniu szerokiej sieci punktów zbiórki.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Pierwsze lekomaty stanęły w Polsce. Na początek Redzikowo i Miastkowo

Dwie dłonie trzymają kolorowe pojemniki oznaczone napisem LEKOMATY na tle automatu do wydawania produktów medycznych.
Odpady do lekomatów należy oddawać w specjalnych pojemnikachmateriały prasowe

Zobacz również:

"Wydarzenia": Lekomat na Podlasiu. Ma pomóc z przeterminowanymi lekamiPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?