Polacy kradną wodę? Rekordowa kara za nielegalny pobór zwala z nóg

Susza hydrologiczna w Polsce napędza nielegalny pobór wody123RF.com123RF/PICSEL

W skrócie

  • W Polsce nasila się problem suszy i wzrasta nielegalny pobór wód podziemnych, skutkujący wielomilionowymi karami i tysiącami postępowań administracyjnych.
  • Eksperci odnotowują coraz częstsze przypadki wykonywania niezgłoszonych odwiertów oraz przekraczania limitów poboru wody w wyniku długotrwałego deficytu wody.
  • Władze zapowiadają zaostrzenie kontroli w celu ochrony zasobów wodnych, a nielegalne korzystanie z wód podziemnych grozi sankcjami nawet do miliona złotych.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Nielegalne studnie i odwierty wyrastają jak grzyby po deszczu

Metalowe wiadro wypełnione wodą zawieszone na łańcuchu, znajdujące się na tle zieleni i fragmentu metalowego dachu studni.
Pobierając wodę ze studni, należy pamiętać o limitachSGr123RF/PICSEL

Rekordowa kara przekroczyła 766 tys. zł

Otwarta studnia z betonowym obramowaniem, do której spuszczone jest metalowe wiadro na łańcuchu. W tle widoczne stare krzesło oraz fragment ściany.
Wody Polskie zapowiadają zwiększone kontroleCopyright 2009123RF/PICSEL

Polska ma coraz większy problem z wodą

Zobacz również:

Wody Polskie zaostrzają kontrole

Zobacz również:

Susza w Polsce napędza szarą strefę poboru wody

Podkarpackie niedźwiedzie płoszą turystów? Polsat News