Kryzys na Mazowszu. "Zużycie wzrosło niemal dwukrotnie". Jest apel władz

Dłoń nalewająca wodę z kranu do szklanki w kuchni, zieleń w doniczce i czajnik na blacie.
Czy zabraknie wody w domach?Zdjęcie ilustracyjne123RF/PICSEL

W skrócie

  • W Piasecznie i Konstancinie-Jeziornie wzrosło zużycie wody, a sieć wodociągowa staje się przeciążona, dlatego urzędnicy wzywają do ograniczenia jej użycia.
  • Władze apelują o ograniczenie podlewania ogródków, napełniania basenów i mycia samochodów, podkreślając, że woda z sieci powinna być wykorzystywana głównie do celów socjalno-bytowych.
  • Pojawia się realne ryzyko spadków ciśnienia i przerw w dostawie wody, zwłaszcza w godzinach szczytu oraz w przypadku dalszego wzrostu zapotrzebowania.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

"Prosimy o roztropne korzystanie z wody"

Będą to sytuacje incydentalne, lecz jeśli nie zaczniemy oszczędzać wody, będą się one zdarzały coraz częściej
przypomina ZGK w Konstancinie - Jeziornej.
Władze miast dotkniętych suszą wprowadzają doraźne ograniczenia w korzystaniu z wody
Władze miast i zakłady wodociągowe apelują o roztropne używanie wody123RF/PICSEL

Realne ryzyko spadków ciśnienia i przerw w dostawie

Zobacz również:

Woda tylko do podstawowych potrzeb

Zobacz również:

"Wydarzenia": Prom z Kazimierza nie popłynie. Wisła jest za niskaPolsat News