Odkryliśmy błąd w systemie kaucyjnym. Producent odpowiada Biedronce

Jakub Wojajczyk

Jakub Wojajczyk

Aktualizacja
Wejście do popularnego supermarketu Biedronka, przed drzwiami starsza osoba z siwymi włosami ubrana w czerwoną kurtkę prowadzi wózek na zakupy, przy wejściu także widoczni inni klienci.
W sklepach Biedronka pojawiły się opakowania z kaucją, za które... nie trzeba było płacić kaucji (zdj. ilustracyjne)Filip NaumienkoEast News

Błąd w systemie kaucyjnym. Po 50 gr za puszkę bez kaucji

Zobacz również:

    Wdrażanie systemu kaucyjnego w skali ogólnokrajowej jest procesem bardzo złożonym i wymagającym (...) W początkowym okresie mogą pojawiać się pojedyncze problemy techniczne, jednak są one na bieżąco identyfikowane i korygowane. Zapewniamy, że naszym celem jest pełna zgodność rozliczeń z obowiązującymi przepisami, w tym prawidłowe naliczanie i wykazywanie kaucji na paragonach
    podkreśla Agnieszka Koc, dyrektorka ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w sieci Biedronka.
    Zgrzewka puszek napoju bezalkoholowego Okocim o smaku sycylijskiej pomarańczy z limonką z wyraźnie zaznaczoną informacją o systemie kaucyjnym oraz zawartości 0,0% alkoholu.
    Mimo odpowiedniej informacji, kaucja za puszki w sklepach Biedronka nie była pobieranaINTERIA.PL
    Po stronie Carlsberg Polska zweryfikowaliśmy opisaną sytuację i informujemy, że przedstawiony produkt - czteropak piwa Okocim Sycylijska Pomarańcza z limonką 0,0% w puszce - był prawidłowo oznakowany. Zarówno puszki jak i foliopak opakowania zbiorczego zawierały informację o kaucji i prawidłowe kody EAN, które zostały z odpowiednim wyprzedzeniem przekazane detalistom w celu rejestracji w ich systemach.
    informuje Małgorzata Wąsik, menadżer ds. komunikacji korporacyjnej w Carlsberg Polska
    "Wydarzenia": System kaucyjny działa od października. Na razie bez sukcesówPolsat News