Zginęła samica łosia. Trzy małe łosie walczą o życie pod opieką leśników

Zginęła samica łosia. 3 młode łosie trafiły pod opiekę ludzi123RF/PICSEL

W skrócie

  • W wyniku wypadku drogowego w województwie warmińsko-mazurskim zginęła samica łosia, a trzy młode zostały znalezione wychłodzone i potrzebujące pomocy.
  • Łoszaki trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Napromku, gdzie pozostają pod obserwacją lekarzy weterynarii i nabierają sił.
  • Leśnicy apelują, by nie zabierać z lasu zdrowych młodych zwierząt bez konsultacji, gdyż zazwyczaj czekają one na powrót matki.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Szybka decyzja uratowała życie 3 łosi

Po ocenie sytuacji podjęto decyzję o odłowie i przewiezieniu łosi do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Napromku, prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek
czytamy we wpisie LP na Instagramie.

Jeden z łosi jest w cięższym stanie

Zobacz również:

Ta historia poruszyła tysiące ludzi

Podczas jednego z polowań zbiorowych, które odbyło się w tym roku, myśliwy strzelił do łosia - zwierzę nie przeżyło
Młode z dorosłym łosiem123RF/PICSEL

Leśnicy apelują do Polaków. Nie każde młode zwierzę potrzebuje ratunku

W przeważającej liczbie przypadków samotny młody łoś leżący w zaroślach, jeleń, czy sarna, czeka cierpliwie na samicę, która żeruje w pobliżu, a pozostawianie młodego w trawie do czasu jej powrotu, jest naturalnym zachowaniem tych gatunków
czytamy na instagramie LP.

Zobacz również:

Ciężki los małych łosi. Wypadki zdarzają się nagminniePolsat NewsPolsat News