Wypuścili do Bałtyku tysiące łososi. Wędkarze nie kryją zachwytu

Łososie wracają do Bałtykuhadot123RF/PICSEL

W skrócie

  • W centrum Sztokholmu do Bałtyku wypuszczono tysiące młodych łososi, co obserwowały przedszkolaki.
  • Do kanału między Zamkiem Królewskim a Operą Królewską wpuszczono 10 tys. ryb łososiowatych, a łączna liczba zarybionych w tym roku w archipelagu sztokholmskim wynosi 150 tys.
  • W Sztokholmie można wędkować bez zezwolenia jedną wędką, a corocznej akcji towarzyszą wystawy i konkursy, przy czym inicjatywa ma na celu zwiększenie bioróżnorodności.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Łososie borykają się z ogromnymi problemami

Zobacz również:

Mała małpka Yuji znalazła pocieszenie w pluszowym misiu© 2026 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?