Dramat niedźwiedzi w niewoli. Polskie zoo zabrało głos

Wrocławski Ogród Zoologiczny rusza z kampanią, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację niedźwiedzi przetrzymywanych na fermachDeposit East News

W skrócie

  • Wrocławskie zoo rozpoczęło kampanię mającą zwrócić uwagę na los niedźwiedzi himalajskich i malajskich trzymanych na fermach żółci w Azji Południowo-Wschodniej.
  • Wydarzenie obejmuje instalację klatki transportowej, w której zwiedzający mogą symbolicznie poczuć warunki życia tych zwierząt oraz uzyskać informacje o pozyskiwaniu żółci.
  • Liczba niedźwiedzi trzymanych na fermach żółci w regionie spadła w ostatnich dwudziestu latach, co przypisuje się zmianom prawnym i działaniom organizacji międzynarodowych.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Polskie zoo włącza się w akcję przeciwko niewoleniu niedźwiedzi

Zobacz również:

Żółć z niedźwiedzia nadal pożądana na rynku

Mała małpka Yuji znalazła pocieszenie w pluszowym misiu© 2026 Associated Press
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?