Szczecin: sadzonki drzew w zamian za makulaturę

1 kwietnia Szczecin będzie przeprowadzał akcję "Drzewko za surowce wtórne" w ramach której za 2 kg makulatury można otrzymać sadzonkę drzewa. W wydarzeniu może wziąć udział każdy.

Już w sobotę serwis "Głos Szczeciński" organizuje akcję, w ramach której można otrzymać sadzonki drzew. Jej partnerem strategicznym są Lasy Państwowe. Wsparcia udziela również Nissan i Enea. 

W godzinach 11-15 przed salonem Nissana na ul. Ustowo 52 w Szczecinie będzie można przynieść niepotrzebną makulaturę. Liczą się wszystkie wyroby papierowe, które można poddać recyklingowi. 

Celem akcji jest uświadomienie, że papier stanowi cenny surowiec, który można wykorzystać ponownie. Ponadto, w związku z nastaniem wiosny, organizatorzy zachęcają do sadzenia drzew.   

Jak sadzić drzewa?

Reklama

Sadzenie drzew jest czymś szczytnym, trzeba jednak pamiętać o tym, by robić to w odpowiedni sposób. Warto zwrócić uwagę na to, czy drzewo nie znajduje się zbyt blisko budynku, ogrodzenia lub słupów wysokiego napięcia. 

Korzenie drzewa należy przed sadzeniem namoczyć parę godzin w wodzie, a następnie umieścić w dołku wystarczająco głębokim, by nie podwijały się ani nie łamały. Nie można również przesadzić w drugą stronę i posadzić sadzonki zbyt głęboko, ponieważ może zacząć gnić. 

Drzewko po zasadzeniu należy obficie podlać. 

Źródło: gs24.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drzewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama