Reklama

Poznań zamontuje w parkach 60 budek lęgowych dla ptaków

W poznańskich parkach pojawi się 60 budek lęgowych dla ptaków – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Konstrukcje powstaną na drzewach w czterech lokalizacjach i wieszać je będą uczniowie jednej ze szkół podstawowych.

  • Poznań zamontuje 60 budek lęgowych dla ptaków.
  • Budki lęgowe powstaną w wybranych lokalizacjach na terenie miejskich parków.
  • Miasto liczy, że gniazda w budkach założą sikory, szpaki i mazurki.
  • Budki zawieszą uczniowie szkoły podstawowej z pomocą ornitologa.

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu, budki lęgowe zamontowane zostaną w parkach im. J. Kasprowicza i Manitiusa, na placu K. Nowakowskiego oraz przy skwerze im. Focha.

Poznań. Uczniowie zamontują 60 budek dla ptaków

"Miejsca zostały wyznaczone po konsultacji z ornitologiem, który wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej przeprowadził analizę terenu" - wskazano. 

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu podał, że na drzewach pojawią się budki typu A, w których często gnieżdżą się m.in. sikory bogatki, sikory modre i muchołówki. "Zawisną także budki typu B, do których chętnie wprowadzą się głównie szpaki, chociaż spotkać można w nich także mazurki. Zamontowana zostanie również budka lęgowa dla pustułki" - zaznaczono.

Jak dokarmiać ptaki? Ornitolog radzi

Wieszaniem konstrukcji na terenie poznańskich parków zajmą się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego, po wcześniejszej konsultacji z ornitologiem. Jak wskazano, "to ważne, ponieważ nie wystarczy zamontować budek na drzewach, aby zasiedliły je ptaki. Należy je zamontować na odpowiedniej wysokości - w miejscach, które nie będą zaburzać ptasiego spokoju".

Budki lęgowe mają się pojawić w poznańskich parkach do końca lutego.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: budki | budki dla ptaków | Poznan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy