Warszawa chce wyciąć bezcenny Ptasi Zakątek. 200 drzew i 40 gatunków ptaków

Teren zielony przy nowoczesnych budynkach mieszkalnych, krogulec stoi na kamieniu nad wodą
Ptasi Zakątek w Warszawie jest domem dla rzadkich w tym mieście krogulców123RF/PICSEL

W skrócie

  • Na warszawskim Żoliborzu planowana jest wycinka prawie 200 drzew w celu budowy zespołu żłobkowo-przedszkolnego na terenie określanym przez mieszkańców jako Ptasi Zakątek.
  • Mieszkańcy protestują przeciwko inwestycji, bo na terenie żyje ponad 40 gatunków ptaków, w tym objęty ścisłą ochroną krogulec. Ptasi Zakątek jest też terenem rekreacyjnym, chroni przed hałasem i retencjonuje wodę.
  • Budowa została tymczasowo wstrzymana ze względu na gniazdującego krogulca. Miasto nie wycofuje się jednak z pomysłu na budowę.
  • Oglądaj więcej podobnych reportaży w soboty o 16:30 w Polsat News w programie "Czysta Polska".

Ptasi Zakątek w Warszawie do wycinki. Zamiast niego ma być przedszkole

Zobacz również:

Dwie osoby stoją przed niebieskim ogrodzeniem, na którym zamieszczono liczne ogłoszenia, prace plastyczne i wydruki, z czego jedna z osób podparta jest kulą ortopedyczną i ma opatrunek na nodze.
Mieszkańcy okolicy walczą o Ptasi Zakątek na Żoliborzu. Pod protestem w tej sprawie podpisało się 1800 osóbCzysta Polska

Mieszkańcy Żoliborza chcą uratować Ptasi Zakątek. Urzędnicy nie dają za wygraną

Zobacz również:

Żoliborz Południowy i Artystyczny zamieszkuje obecnie ok. 20 tysięcy osób, a budynek ten będzie jedyną samorządową placówką użyteczności publicznej na terenie Żoliborza Artystycznego. Co więcej, na całym obszarze Żoliborza Południowego i Artystycznego nie mamy żadnej innej wolnej działki miejskiej, na której możliwa byłaby podobna inwestycja
tłumaczy urząd dzielnicy.
Walka o ptasi zakątek na warszawskim ŻoliborzuCzysta Polska
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?