Armagedon w sadach. Najgorsza klęska przymrozkowa w ciągu ostatnich lat

W ciągu kilku nocy temperatury spadły nawet do -10 st. Są rejony w kraju, gdzie zniszczeniu uległo blisko 100 procent uprawBartlomiej MagierowskiEast News

W skrócie

  • Sadownicy określają skutki kwietniowych i majowych przymrozków jako najpoważniejsze od lat, z całkowitym zniszczeniem upraw w niektórych regionach.
  • Straty w sadach sięgają nawet 100 procent, a dodatkowym problemem jest utrzymująca się susza.
  • Eksperci przewidują wzrost cen owoców i wskazują, że dokładna skala strat będzie znana po zakończeniu szacowania szkód.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Co się stało w polskich sadach?

Zobacz również:

Kilka czynników odpowiada za mróz

Sadownicy są załamani. Przymrozki wszystko zniszczyłyCzysta Polska
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?