Prezenter pogody odchodzi z telewizji. Nie wytrzymał fali hejtu

Chris Gloninger, meteorolog pracujący dla popularnej, amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS KCCI w stanie Iowa, odchodzi. Nie jest w stanie znieść stresu związanego z groźbami, które są kierowane pod jego adresem przez widzów. Nie zgadzają się oni z informacjami, które Gloninger podawał na temat zmian klimatycznych.

Po 18 latach pracy w telewizji Chris Gloninger postanowił odejść. Na wizji, oprócz prognozy pogody, przedstawiał fakty dotyczące zmian klimatu, które nie podobały się niektórym widzom. W odwecie kierowali do stacji maile pełne nienawiści, które zdaniem prezentera przyczyniły się do jego psychicznego wyczerpania.

Fala hejtu 

Niektórzy przeciwnicy Gloningera nie kryli się z tym, że nawet nie oglądali jego programu, co jednak nie powstrzymało ich przed wydaniem nienawistnej, często grafomańskiej opinii. W jednej z wiadomości można przeczytać: "Nie oglądam twojej bezwartościowej prognozy pogody, bo jesteś idiotą, ale ktoś inny napisał do mnie i powiedział, że nadal jesteś idiotą, wróć tam, skąd przyszedłeś *****!".

Reklama

Inna wiadomość brzmiała: "Nauka jak FAUCI, ty głupi ****, idź na wschód i utop się pod  topniejącą czapą lodową ty głupi ***!!!", odnosząc się do byłego głównego doradcy medycznego prezydenta Joe Bidena, Anthony'ego Fauciego, który podczas pandemii COVID opowiadał się za pełną kwarantanną, izolacją i szczepieniami. 

"Mam już dość twoich liberalnych teorii spiskowych o pogodzie, klimat zmienia się każdego dnia i zawsze tak było, to, co robisz, to tylko i wyłącznie przepychanie agendy Bidena, wracaj tam, skąd przyszedłeś" - mówił inny komentarz. 

Kolejny, szczególnie niepokojący e-mail brzmiał: "Jaki jest twój adres domowy, my, konserwatyści z Iowa chcielibyśmy dać ci lokalne powitanie, którego nigdy nie zapomnisz, trochę takie jak lewacy dali SĘDZIEMU KAVANAUGH!!!!!!!!!!!!!!", odnosząc się do sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, którego dom został otoczony przez demonstrantów w zeszłym roku, aby zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji. 

Gloninger przyznaje, że fala nienawistnych mailu poważnie nadszarpnęła jego zdrowie psychiczne. Te, które zawierały groźby karalne, zostały zgłoszone na policję. Do tej pory udało się ukarać tylko jednego widza -  63-letniego Danniego Hancocka z Lenox. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 150 dolarów (ok. 600 zł) za wysłanie serii nękających e-maili do Gloningera. 

Prezenter odchodzi z telewizji

Na swoim profilu na Twitterze Chris Gloninger zmieścił wpis, w którym żegna się ze swoimi słuchaczami. Możemy w nim przeczytać: "18 lat. 7 stacji. 5 stanów. Żegnam się z telewizją, aby wyruszyć w nową podróż poświęconą pomocy w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego. Ze względu na groźbę śmierci, którą otrzymałem po moim programie dotyczącym zmianie klimatu, rozwinąłem PTSD [zespół stresu pourazowego]. Ponadto ze względu na problemy zdrowotne w rodzinie, zdecydowałem się rozpocząć tę podróż teraz".

Glosinger nie żałuje swoich słów. "Czuję ogromną dumę z tego, że w trakci emojej kariery mogłem edukować odbiorców o skutkach zmian klimatu. Teraz chcę się w pełni poświęcić szukaniu odpowiednich rozwiązań i przyczynianiu się do pozytywnej zmiany. Musimy stawić czoło temu wyzwaniu razem i stworzyć lepszą, odporniejszą przyszczłość dla przyszłych pokoleń".  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmiana klimatu | USA | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy