Reklama

Kino rowerowe: wyjątkowa letnia atrakcja w całej Polsce

Czy można połączyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu z oglądaniem filmów i dbaniem o środowisko naturalne? „Kino rowerowe” udowadnia, że jak najbardziej. To nie tylko świetny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru w gronie znajomych, ale również wydarzenie o wymiarze proekologicznym. Dzięki specjalnie przygotowanym rowerom oglądający wytwarzają połowę energii niezbędnej do zasilania infrastruktury kina.

Partnerem publikacji jest Grupa Impel - organizator wydarzenia "Kino rowerowe"

Wakacyjne, piątkowe seanse kinowe pod gwiazdami cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miast. Lekka formuła "Kina rowerowego" niesie również ważne przesłanie. Jest nim zachęcenie widzów do zmiany nawyków, aby nasze codzienne działania stały się bardziej przyjazne środowisku.   

Kino zasilane siłą mięśni widzów

"Kino rowerowe" to zorganizowane w dziesięciu miastach w całej Polsce pokazy filmów na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbywać się będzie do 2 września - w każdy piątek w innym mieście. Za nami pokazy we Wrocławiu, Katowicach, Kielcach i Rzeszowie, a przed nami. w Lublinie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

Reklama

Do repertuaru "Kina rowerowego" trafiły najgłośniejsze tytuły kina światowego ostatnich lat. Wśród propozycji znalazły się takie filmy, jak zdobywca aż sześciu Oscarów "La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem, poruszający komediodramat "Jutro będziemy szczęśliwi", oryginalny kryminał "Na noże" z Christem Evansem i Danielem Craigiem, film obyczajowy z Julią Roberts i Owenem Wilsonem "Cudowny chłopak" czy coś dla całej rodziny, czyli familijny "Był sobie pies".

Co dokładnie obejrzymy w konkretnym mieście? O tym decydują widzowie. Każdego tygodnia w mediach społecznościowych "Kina rowerowego" organizowane jest głosowanie .

Proekologiczne seanse pod gołym niebem

Połowa energii elektrycznej potrzebnej do prezentowania filmu na ekranie w ramach "Kina rowerowego" pochodzi z siły mięśni części widzów, którzy wytwarzają ją na energorowerach podłączonych do infrastruktury kina. W ten sposób organizator wydarzenia, Grupa Impel, łączy przyjemne z pożytecznym.

Przyjemne jest oczywiście oglądanie filmów pod gwiazdami i aktywność fizyczna, a pożyteczne - wspólne dbanie środowisko naturalne. "Aby wytworzyć energię na rowerach podejmujemy pewien wysiłek, w ten symboliczny sposób pokazujemy, że ochrona środowiska wymaga od nas zaangażowania, energii, a nawet wdrożenia zmian w naszym postępowaniu" - wyjaśniają inicjatorzy "Kina rowerowego".

Darmowa energia to jeden z wielu proekologicznych aspektów "Kina rowerowego". Kolejnym jest quiz, w którym każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę w zakresie ekologii. Dla najlepszych czekają upominki ufundowane przez organizatora i partnerów.

Wstęp na "Kino rowerowe" jest bezpłatny. Zainteresowani kinem mogą zarezerwować wygodne miejsca siedzące poprzez stronę internetową kinorwerowe.pl.

Oto nadchodzące wydarzenia w ramach "Kina rowerowego":

·        Lublin, Targi Lublin, 29 lipca, godz. 22:00,

·        Kraków, Błonia, 5 sierpnia, godz. 21:00,

·        Gdańsk, plaża 63 "Jelitkowo", 12 sierpnia, godz. 21:00,

·        Poznań, Malta, 19 sierpnia, godz. 21:00,

·        Łódź, Ogrody Geyera, 26 sierpnia, godz. 21:00,

·        Warszawa, Pole Mokotowskie, 2 września, godz. 20:30.

Partnerem publikacji jest Grupa Impel - organizator wydarzenia "Kino rowerowe"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama